1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Sosyal Sigorta"lar online oldu
Sosyal Sigortalar online oldu

"Sosyal Sigorta"lar online oldu

Çok yakında yapılacak ek düzenlemelerle devlet hastaneleri sisteme erişebilecek.

A+A-

 

Sosyal Sigortalar Dairesi hizmetleri internet ortamına taşındı. Sosyal sigortalılar “ssd.gov.ct.tr” adresi üzerinden prim yatırımlarını, çalışma izinlerini ve evlenme ve gözlük yardımıyla ilgili durumlarını kontrol edebiliyor.

Aynı internet sitesi üzerinden, emekli maaşı ödemesi yapan bankalar maaş listelerini alabiliyor.
Çok yakında yapılacak ek düzenlemelerle devlet hastaneleri sisteme erişebilecek. Böylece sağlık kartı almaksızın hastanede muayene olmak mümkün hale gelecek. Eczanelerin sisteme entegre edilmesiyle, hastane doktorlarının yazdığı reçeteler eczanelerden görüntülenebilecek.

İnternet sitesi muhasiplere de hizmet verecek. Muhasipler prim bildirimlerini internet üzerinden gerçekleştirebilecek. Yapılan bildirimler muhasipler tarafından izlenerek olası hatalar düzeltilebilecek. Muhasiplerin kullandığı bilgisayar programlarının internet sitesine entegrasyonu sağlanarak, programdan yapılan girişlerin direk siteye aktarılması sağlanacak.

İnternet sitesinden diğer kamu kuruluşları da yararlanabilecek. Böylece vatandaştan kamu kuruluşlarının sosyal sigorta yatırımlarıyla ilgili belge talep edilmesine gerek kalmayacak.
Siteyle ilgili sorun yaşayanların sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki www. Facebook.com/ kktcsd adresinden dairedeki ilgili kişilere ulaşabilecek.

Önemli işgücü tasarrufu sağlaması beklenen internet sitesinin güvenliği SSL Güvenlik Protokolü tarafından sağlanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’nin internet sitesi bugün düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin yanı sıra, Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Erçin Tekakpınar ve Özel Kalem Müdürü Aytaç Çaluda yanında, dairenin bilgi işlem bölümü sorumluları da hazır bulundu.

(tak)

Bu haber toplam 1956 defa okunmuştur