1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Sondaj Platformu hafta sonu 12. Parselde
Sondaj Platformu hafta sonu 12. Parselde

Sondaj Platformu hafta sonu 12. Parselde

12. Parseldeki doğrulama sondajı iki hafta içerisinde başlayacak

A+A-

Güney Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde (MEB) yer alan 12. parselde doğrulama sondajı yapacak “ENSCO 5006” sondaj platformunun bu hafta sonu parsele ulaşması ve doğrulama sondajının iki hafta içinde başlaması bekleniyor.

Politis gazetesi, İsrail’in MEB’inde yer alan parseldeki görevini tamamlayan platformun bu hafta sonu “Afrodit” olarak bilinen 12. parsele ulaşmasının ve bir sonraki hafta sonu da sondaj işlemine başlamasının beklendiğini yazdı.

Gazete, İsrail’in Delek şirketinin alt şirketlerinden “Delek Drilling LP” ve “Avner LP” tarafından önceki gün yapılan açıklamada, 12. parselde doğrulama sondajının iki hafta içerisinde başlayacağı ve dört aya kadar sürebileceğinin duyurulduğunu belirtti.

Habere göre sondaj platformu, deniz yüzeyinin bin 750 metre, deniz dibinin ise yaklaşık 5 bin 600 metre içine girerek sondaj çalışması gerçekleştirecek.

Gazete, “ENSCO 5006” platformunun petrol bulma amaçlı sondaj çalışması da gerçekleştirebilecek kapasitede olduğunu ve platformda bir de “Sikorsky” helikopterin bulunduğunu yazdı. (tak)

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur