1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Son 6 hafta
Son 6 hafta

Son 6 hafta

Telsim Süper Liginde bugün 3, yarın 4 karşılaşma oynanacak. Lider Çetinkaya, Pazar günü Girne deplasmanında Doğan Türk Birliği ile mücadele edecek.

A+A-

Ligde son altı haftasına girilirken Çetinkaya elde ettiği 6 puan farkı korumak istiyor. Play out oynamak istemeyen takımlar, oynaycakları maçlardan puan çıkarma düşüncesinde

Hüseyin KIRAL


Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Telsim Süper Ligi’nde bugün 3, yarın 4 karşılaşma oynanacak. Lider Çetinkaya, Pazar günü Girne deplasmanında Doğan Türk Birliği ile mücadele edecek. Lideri altı puan gerisinden takip eden ikinci sıradaki Yenicami ise bugün Serdarlı deplasmanından üç puanla dönüp liderin puan kaybetmesini bekleyecek.

Telsim Süper Liginde bugün

Hamitköy – G.Gücü (Mehmet Malek)
Haftanın en dikkat çeken maçlarının başında gelen Hamitköy – Gençlik Gücü karşılaşmasında galip gelecek olan takım büyük ölçüde ligin sonunda oynanması yüksek olan play – out maçlarının dışında kalacak.
Hamitköy kendi evinde oynayacağı maçtan seyircisi önünde galip gelerek rahat bir ohh çekmek istiyor. Ancak rakip Gençlik Gücü son iki haftada almış olduğu galibiyetlerle moral ve motivasyon olarak Hamitköy’den daha iyi durumda.

Serdarlı – Yenicami (Fehim Dayı)
Geçtiğimiz hafta Cihangir karşısında almış olduğu mağlubiyetle liderin altı puan gerisine düşen siyah – beyazlı takım olan Yenicami, Serdarlı deplasmanından üç puanla dönüp liderin Doğan Türk Birliği karşısında puan veya puanlar kaybetmesini bekleyecek. Serdarlı ise Gençlik Gücü karşısında aldığı mağlubiyeti, Yenicami karşısında alacağı galibiyetle taraftarlarına unutturmak istiyor.

Göçmenköy – Mağusa T.G. (Serkan Şimşek)
Lige havlu atan Göçmenköy bu ligde prestij maçlarını oynamaya devam ederken, nasıl ve ne şekilde olursa olsun puan alamaya bakıyor.
Mağusa Türk Gücü de rakibi karşısında alcağı üç puanın nelere yarayacağına bakıyor.

Telsim Süper Lig’de Yarın

B.Bağcıl – Lapta (Serkan Durmaz)
Maçın favorisi olarak görünen Bostancı Bağcıl takımı, takım içerisnde yaptığı revizyonlarla dikkat çekerken, cezalı futbolcularının çokluğu nedeni ile sıkıntı yaşayan Lapta, böylesi bir Bostancı Bağcıl takımından yararlanabilir


Cihangir – Lefke (Ecvet Kanatlı)
Mehmetali Özgürgün ile çıktıkları Yenicami maçından galibiyetle evine dönen Cihangir’de puan anlamında işler yolunda gözükmesede, Lefke karşısında elde edilecek galibiyetle takımın morallerininde yerine gelmesini sağlayacak. Lefke’de ise durum Cihangir’e göre daha rahat.

K.Kaymaklı – Türk Ocağı (Kerem Eran)
Ligin ikinci yarısının başlaması ile birlikte ortaya koymuş oldukları futbolla ligde hem liderliği kaybeden, hemde moralleri kaybeden küçük Kaymaklı’da Cenk Berkalp yönetiminde Türk Ocağı karşısında ikinci galibiyetini arayacak. Türk Ocağı’nda ise durum pek parlak değil. Futbolcular ortamdan mutlu olmadıkları nedeni ile idmanlara bile çıkmayınca hakan Sermaye hoca zor durumda kaldı.

Doğan T.B. – Çetinkaya (Savaş Tilki)
Haftanın maçı olarak gösterilen Doğan Türk Birliği – Çetinkaya arasında ki maça Sabri’den yoksun olarak çıkacak olan Doğan Türk Birliği’nin amacı lider Çetinkaya’yı mağlup edip en azından lideri mağlup etmenin hazzını yaşarken kupada iddiasını sürdürme adına rakiplerine göz dağı vermek istiyor.
Lider Çetinkaya ise ligde yakaladığı 6 puan farkın kapamasına izin verecek gibi değil.

Bu haber toplam 983 defa okunmuştur