1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. AB enerji sınıflandırmasını değiştirdi
Sivrisinekle mücadele kaplumbağalara zarar verdi

Sivrisinekle mücadele kaplumbağalara zarar verdi

Ay Demet’te, su kaplumbağalarının (mauremys rivulata) yaşam alanının, sivrisineklerle mücadele edilecek diye doldurulduğu ve kaplumbağaların zarar gördüğü kaydedildi.

A+A-

Ay Demet’te, daha çok ara bölgede kalan su kaplumbağalarının (mauremys rivulata) yaşam alanının, sivrisineklerle mücadele edilecek diye doldurulduğu ve kaplumbağaların zarar gördüğü; kaplumbağaların bir kısmının kurtarıldığı, çoğunun da kuzeye doğru yol aldığı kaydedildi.
Politis gazetesi “Su Kaplumbağalarını Arıyorlar...” başlıklarıyla verdiği haberinde, Ay Demet Belediyesi’nin “Pedieo” dere koluyla birleşen dereyi, sivrisineklerin ve kötü kokunun önlenmesi için doldurmaya başladığını belirterek, Rum Çevre Dairesi’nin müdahalesi üzerine çalışmanın durdurulduğunu aktardı.
Müdahalede bulunana kadar buldozerlerin dereye taşlar attığını, bunun neticesinde bazı kaplumbağaların yaralandığını belirten gazete, Rum Çevre ve Orman Daireleri çalışanlarının önceki gün kaplumbağaları bulmak ve bölgeden uzaklaştırmak için çalışma yürüttüğünü, ancak çoğunun suyun içine saklandığı, geriye kalanının da kuzeye doğru yol aldığı için sadece 13 kaplumbağanın bulunabildiğini belirtti.
(tak)

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur