1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sertoğlu: “KOP ileri bir tarih istedi”
Sertoğlu: “KOP ileri bir tarih istedi”

Sertoğlu: “KOP ileri bir tarih istedi”

KTFF ile KOP arasındaki Zürih randevusu ekonomik krize takıldı

A+A-

 

Necmi BELGE

FIFA’nın telkinleriyle, Kıbrıs’taki futbolu birleştirmek amacıyla Aralık 2012’de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) arasında başlayan görüşmelerde sona gelinirken, Güney Kıbrıs’taki ekonomik kriz, Zürih görüşmelerinin ertelenmesine neden oldu.
Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, söz konusu görüşmelerin önce Mart sonra Nisan 2013 tarihinde Zürih’te yapılmasına karar verildiğini söyledi.
Bu konunda, nabız yoklaması yapan FIFA, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan onay almasına rağmen, Güney Kıbrıs’ta patlak veren ekonomik kriz nedeniyle, Kıbrıslı Rumlar’ın (KOP) bu görüşmeleri erteleme talebinde bulunduğunu ifade etti.
FIFA’nın da Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu’nun bu isteğini kabul ettiğini belirten Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Sertoğlu, KTFF adına bu görevi sürdüren Jerome Champagne’den alınan bilgiye göre, FIFA’nın davetinin beklendiğini ve görüşme sürecinde bir değişiklik olmadığını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1069 defa okunmuştur