1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Seçime iki kala yıkıldı
Seçime iki kala yıkıldı

Seçime iki kala yıkıldı

Lefkoşa Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları çerçevesinde 6 konutun yıkılmasına bu sabah başlandı

A+A-

Lefkoşa Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları çerçevesinde 6 konutun yıkılmasına bu sabah başlandı. Yolun genişletilmesiyle bölgede yaşanan trafik sıkışıklığının giderilmesi hedefleniyor.
Yol genişletme çalışmaları kapsamında Şehit Ecvet Yusuf Caddesi üzerinde toplam 11 konutun yıkılması öngörülüyor. İlk etapta ihalesi tamamlanan 6 konut yıkılacak ve aynı parsel üzerine yeni konutlar inşa edilecek. Projenin 6 ayda tamamlanması hedefleniyor.

TAZEOĞLU: “PROJE 6 AYDA TAMAMLANACAK”

Planlama ve İnşaat Dairesi Müdürü Hüseyin Tazeoğlu, cadde üzerinde 6 konutun yıkılmasının planlandığını, 891 bin TL’ye mal olacak projenin 6 ayda tamamlanacağını söyledi.
Tazeoğlu, ihaleyi kazanan Sütçüoğlu Ltd.’in yıkılan evlerin yerine aynı parsel içine 81 metrekarelik yeni evler inşa edeceğini ve evlerin 6 ayda teslim edileceğini ifade etti.
Bölgede toplam 11 binanın yıkılacağını kaydeden Tazeoğlu, ilk etapta altı konutun yıkılacağını, diğer beş konut için de projelerin hazırlandığını vurguladı.
Yolun genişletilmesiyle trafik sıkışıklığının giderileceğini söyleyen Tazeoğlu, “Bölge halkı ve Lefkoşalılar rahata kavuşacak” dedi. (tak)

Bu haber toplam 2416 defa okunmuştur