1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Sayın Tatar'ı anlamak mümkün değil"
Sayın Tatarı anlamak mümkün değil

"Sayın Tatar'ı anlamak mümkün değil"

Türk-sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Elektrik Kurumu ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

A+A-

Türk-sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Elektrik Kurumu ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.
Bıçaklı’nın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle:

 

Maliye Bakanı’nın, Elektirik Kurumunun özelleştirilmesi ile ilgili dünkü açıklamasını esefle ve hayretle okuduk. Elektirik kurumunun zarar etmediğini tam aksine  hükümetin  basiretsiz ve kötü yönetimine rağmen kâr da olduğunu, tüm bilimsel çalışmalarla  Sendikamız El-Sen ‘in bunu ortaya koymasına rağmen  Maliye Bakanı’nın hala daha kurumun sürüdürebilir olmadığından ve özelleştirmeden bahsetmesini anlamak mümkün değildir. Kurumun sürdürebilirliğinden bahseden Maliye Bakanı, öncelikle kuruma  olan yüz on milyon TL eski parayla (yüz on tirilyon) borcunu niye ödemediğini sormak isteriz özelleştirmenin tekelleşme yaratığını ve bunun neticesinde de pahalılık  getirdiğini yakın geçmişte Kıbrıs Türk Hava Yollarının kapatılması ve Ercan Hava alanının özelleştirilmesiyle açıkca ortaya çıkmıştır. Bir ülkede elektiriğin çok önemli ve ıstratejik  bir olgu olduğunu  ve devlet kontrolü altında olmasının  büyük bir önem arz ettiğini, bir çok kez vurguladık vurgulamaya da devam edeceğiz. Diğer vurguladığımız husus   ise, halkın öz malı olan elektirik kurumu ve diğer kurumların özelleştirilmesi ile ilgili hükümetin halktan bu konuda yetki almadığı ve dolayısıyla böyle bir hakkının olmadığıdır.

Millet vekili taransferleri ile milletvekili sayısını 30’a çıkarabilirisiniz ancak halk tarafından U.B.P’nin seçilen milletvekili sayısı 25 dir buna göre deU.B.P’nin hukuken bu ülkeyi tek başına  yönetme yetkisi de yoktur.

Bu bağlamada halkın iradesini temsil etmeyen bu hükümet  derhal istifa etmeli ve yeniden seçime giderek halkın gerçek iradesi belirlenmelidir.

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur