1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Savim mi? Erçiner mi?
Savim mi? Erçiner mi?

Savim mi? Erçiner mi?

KKTC MOK yönetim kurulu üyesi olan Serdar Savim ve Osman Erçiner’in isimleri başkanlık için öne çıkan isimler oldu. Fahri başkanı olduğu Taekwondo’ya yeniden başkan olan Eyüp Zafer Gökbilen’in tavrı KKTC MOK’un yeni başkanını belirleyecek

A+A-

Eyüp Zafer Gökbilen’in istifasından sonra boşalan KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) başkanlığı için yönetim kurulu birbirine girdi

 

Hüseyin Kıral


Geçtiğimiz hafta yeniden Taekwondo Karate Aikido Federasyonu başkanı olan KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) eski başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’in boşalttığı başkanlık koltuğu için iki aday yarışıyor.
KKTC MOK yönetim kurulu üyesi olan Serdar Savim ve Osman Erçiner’in isimleri başkanlık için öne çıkan isimler oldu. Yönetim kurulu üyelerinin belirleyeceği yeni başkan için KKTC MOK yönetimi şu anda Serdar Savim’e destek verenler ile Osman Erçiner’i destekleyenler diye ikiye bölünmüş durumda.

7 üye yeni başkanı seçecek
Eyüp Zafer Gökbilen ile Omaç Başat’ın KKTC MOK’dan ayrılmalarının ardından yerlerine geçen yedek üyelerden Serdar Savim ve Mesut Günsev’in yanı sıra 5 Mart’da yapılacak olan ilk toplantıda yedi (7) üye yeni KKTC MOK başkanını seçecek.
Serdar Savim, Çavlan Süerdem, Güner Burgul, Mesut Günsev, Av. Sadi Çelebi, Osman Erçiner ve Atilla Mahmutoğlu kendi içlerinden bir kişiyi KKTC MOK’un yeni başkanı olarak belirleyecek.

Serdar Savim ismi öne çıkıyor
Yapılan araştırmada yönetim kurulu içerisinde ilk olarak en yaşlı üye olması hasebiyle Güner Burgul’un önerilen başkanlık görevini reddettiği ve buna mukabil bazı üyelerin Serdar Savim’in konumu itibarı ile başkanlığa aday gösterileceğinin altını çizdiler.
Yine yapılan araştırmada dört (4) üyenin Serdar Savim ismi üzerinde durduğu, bir (1) üyenin de Osman Erçiner ismi üzerinde durduğu öğrenildi. Ancak başkanlık seçiminde oy kullanmayacak olan eski Başkan Eyüp Zafer Gökbilen’in de duruşu merak ediliyor.

Bu haber toplam 1870 defa okunmuştur