1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Aşı olmayanlara sahte Adapass çıkarttı, tutuklandı
Aşı olmayanlara sahte Adapass çıkarttı, tutuklandı

Aşı olmayanlara sahte Adapass çıkarttı, tutuklandı

Şubat ve Eylül ayları arasında Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde  aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan C.M isimli kişinin aşı olmayan birçok kişiyi aşı bilgi sistemine kayıt yaptırarak Adapass çıkarmalarına sağladığı tespit edildi.

A+A-

Ülkede Şubat ve Eylül ayları arasında Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan C.M, aşı olmayan birçok kişiyi aşı bilgi sistemine kayıt yaptırarak Adapass çıkarmalarına sağladığı gerekçesiyle tutuklandı.

Yürütülen soruşturma kapsamında bir polis memurunun daha tutuklandığı öğrenildi ancak söz konusu kişi dün mahkemeye çıkarılmadı.

“Resmi evrak sahteleme” suçlamasıyla tutuklanan C.M’nin  sahte Adapass çıkartarak, bu işlem karşılığında maddi menfaat temin ettiği polis tarafından açıklandı.

İneci bilgi verdi…

Mahkemede olayla ilgili bilgi veren Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, zanlı C.M’nin “Sahte resmi evrak düzenleme, tedavüle sürmek” suçundan tutuklandığını söyledi.

Polis, Şubat ve Eylül ayları arasında Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan zanlı C.M’nin aşı olmayan birçok şahsa, maddi menfaat karşılığında çift aşı olmuş gibi kayıt yaptığı yönünde bilgi elde edildiğini ve bu yönde soruşturma başlatıldığını belirtti.

Polis, zanlının evinin arandığını ve bilgisayarının emare alındığını da söyledi.

Alınacak ifadeler var

Polis, emarelerin incelenmesi gerektiğini ayrıca alınması gereken ifadeler soruşturulacak şahıslar olduğunu söyledi.

Polis, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

2 gün tutukluluk

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 3997 defa okunmuştur
Etiketler : , ,