1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Polisten önemli uyarı
Polisten önemli uyarı

Polisten önemli uyarı

Piknik yapacak vatandaşların, piknik alanındaki özel olarak hazırlanmış ocak ve mangallarda ateş yakmaları istenirken, ateşi tam olarak söndürmeden bölgeden ayrılmamaları gerektiği vurgulandı

A+A-

Polis Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde ülkede mevsim normallerinin üzerinde aşırı sıcak ve fırtına beklendiğinden, vatandaşların piknik alanları dışında kesinlikle ateş yakmamaları, sigaralarını araç dışına atmamaları uyarısında bulundu.

Polise Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vatandaşlardan kurallara uymaları çağrısında bulunuldu.

Piknik yapacak vatandaşların, piknik alanındaki özel olarak hazırlanmış ocak ve mangallarda ateş yakmaları istenirken, ateşi tam olarak söndürmeden bölgeden ayrılmamaları gerektiği vurgulandı.

Araç ile seyir halinde iken özellikle ormanlık alanlarda ve yollarda içilen sigaranın araç içinden dışarıya atılmaması istenirken, yüksek gerilim hatlarının geçtiği yerlerde bulunulmaması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, açık arazi ve ormanlık alanlarda yangın belirtisi görenlerin 199 numaralı telefondan itfaiye, 177 numaralı telefondan Orman Dairesi ve 155 numaralı telefondan Polis İmdat’a ihbarda bulunması gerektiği kaydedildi. (tak)

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur