1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Polis dosyası yine kabarık
Polis dosyası yine kabarık

Polis dosyası yine kabarık

Geçitköy’de faaliyet gösteren “Titanic” isimli gece kulübünde dün akşam iki kişi fuhuştan tutuklandı.

A+A-

GAZİMAĞUSA VE KÜÇÜKERENKÖY’DE YANGIN

Gazimağusa’da ve Küçükerenköy’de dün yangın çıktı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Gazimağusa'da, Antalyalılar Mahallesi Zafer Sokak’ta Mustafa Lekesiz’e ait tarlada meydana gelen yangında tarla içerisinde bulunan sera naylonları ile sera tahtaları ve çeşitli ebatlardaki plastik su boruları tamamen, 1 adet incir ağacı ve 1 adet zeytin ağacı ise kısmın yanarak zarar gördü.

Küçükerenköy'de faaliyet gösteren “Sea Breeza” isimli restoranın mutfak kısmında, elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucunda çıkan yangında ise, mutfak kısmının ahşap tavanı ile mutfak içerisinde bulunan elektronik eşyalar ve mutfak eşyaları tamamen yandı.

Yangınlar itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 

HIRSIZLIK OLAYLARI

Gazimağusa’da yanında çalıştığı kişiye ait seradan ürün çalıp satan kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2012 yılı Kasım ayı ile 2013 yılı Nisan ayı içerisinde, S.Ü.(E-47), çalışanı olduğu İbrahim Koruk’a ait sera içerisinde yetiştirilen ve miktarı tespit edilemeyen sebze ürünlerini çalıp, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir sebze toptancısına satarak henüz tespit edilemeyen miktarda parayı sahtekarlıkla temin etti. S.Ü. tutuklandı.

İKAMETGÂHTAN HIRSIZLIK

Bahçeler-İskele’de, Ramadan Batmaz’a (E-47) ait ikametgâhın üst katında bulunan açık balkon kapısından içeriye giren hırsızlar, bin 500 TL, 600 Sterlin nakit parayı, muhtelif ziynet eşyalarını, bir adet kredi kartını ve bir adet siyah renk deri para cüzdanını çaldı.

HİLE İLE HIRSIZLIK

Polis açıklamasına göre, Vadili'de ise, 2013 yılı Şubat ayı içerisinde, U.R.(E-43), Şöhret Tözüner’e satmış olduğu toplam 16 TL değerindeki muhtelif meyve ve sebzelere karşılık almış olduğu 100 TL nakit parayı, bozdurup üstünü getireceği beyanında bulunup para üstü olan 84 TL nakit parayı çaldı.

U.R hakkında yasal işlem başlatıldı.

FUHUŞTAN İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Geçitköy’de faaliyet gösteren “Titanic” isimli gece kulübünde dün akşam iki kişi fuhuştan tutuklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, gece kulübünde yapılan kontrolde, H.T. (E-57)’nin, gece kulübü çalışanı A.K.(E-31) ile konsomatris İ.M.(K-23) ile 150 TL para karşılığında fuhuş yapmak konusunda anlaşarak fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temin etmek suçlarını işlediler. Adı edilenler tutuklandı.

KKTC’YE GİRİŞTE YASADIŞILIK YAPAN KİŞİ TUTUKLANDI

Girne’de Turizm Limanı’ndan KKTC’ne giriş yapan E.G.(E-20)’nin vize borcu olduğu gerekçesi ile başka bir şahıs adına düzenlenmiş kimlik kartı ile belgede adı geçenin kimliğine bürünerek sahtekarlıkla kayıt yaptıktan sonra yasa dışı yollardan giriş yaptığı tespit edildi.

Polis, E.G’yi tutukladı.

 

POLİSE YALAN BEYAN VEREN İKİ KİŞİ HAKKINDA YASAL İŞLEM

Lefkoşa’da, C.T. (E-23) kullanımındaki EL 432 plakalı araç ile başka bir araca çarpıp trafik kazası yaptıktan sonra, EL 432 plakalı araçta yolcu olarak bulunan M.K.(E-25) arkadaşı olan C.T.’nin cezadan kurtulmasını sağlamak gayesi ile aracı kaza esnasında kendinin kullandığı yönünde polise yalan beyanda bulundu.

Polis, yalan beyanda bulunan iki şahıs hakkında yasal işlem başlattı.
(tak)

Bu haber toplam 2919 defa okunmuştur