1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Plan ve projeleri görüşüldü
Plan ve projeleri görüşüldü

Plan ve projeleri görüşüldü

Fellahoğlu, AB Büyükelçisi ile görüştü

A+A-

Avrupa Birliği Büyükelçisi (Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilcisi) George Markopuliotis önceki gün Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kıbrıs Sorunu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Avrupa Birliği ile ilişkileri, plan ve projeleri görüşüldü.
Avrupa Birliği Büyükelçisi (Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilcisi) George Markopuliotis  ziyarette, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’na devraldığı zorlu görevde başarılar dileyerek  Lefkoşa’nın tümünün Avrupa Birliği için önemli olduğunu vurguladı.
Büyükelçi Markopuliotis Lefkoşa Türk Belediyesi’nin özellikle iki toplumlu projeler açısından büyük önem teşkil ettiğini ifade etti. Markopuliotis, bu kapsamda  ara bölgede bulunan iki belediyeye ait bir binanın Avrupa Birliği’nin kullanımına sunulduğunu belirterek Lefkoşa Türk ve Rum Belediye Başkanları’nın örnek bir davranış sergilediğini söyledi. Markopuliotis ayrıca bu anlamlı jestten ötürü Fellahoğlu’na teşekkür etti.
Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs sorununun çözümünü desteklediğini ve bu uğurda adımlar atıldığını da hatırlatan Büyükelçi Markopuliotis, Fellahoğlu’nun Kıbrıslı Türklerin  çözüm yönündeki kararlılığına vurgu yapmasının kendisini mutlu ettiğini ifade etti.
LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’da, büyükelçi Markopuliotis’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Kıbrıslı Türklerin AB vizyonu ve misyonu taşıdıklarını ve bunu 2004 yılında kanıtladıklarını hatırlattı.
Fellahoğlu,  Haspolat Arıtma Tesisi, Bandabulya ve Bedesten gibi Lefkoşa için hayati önem taşıyan yapıların yenilenmesi için sağladıkları maddi destekten dolayı Avrupa Birliği’ne teşekkür etti. Başkan Fellahoğlu, bu tür katkıların devamının özelde Lefkoşa, genelde ise Kıbrıs Türk halkının kalkınması için son derece önemli olduğunu söyleyerek, yeni projelere destek talep etti. (TAK)

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur