1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Para, sigara ve alkol hırsızlığı
Para, sigara ve alkol hırsızlığı

Para, sigara ve alkol hırsızlığı

Lapta bölgesinde meydana gelen market hırsızlıklarıyla ilgili olarak Mehmet Dikmen isimli şahıs şüpheli olarak tutuklandı.

A+A-

Didem MENTEŞ

Lapta bölgesinde birkaç markete girerek hırsızlık yaptığı iddia edilen Mehmet Dikmen isimli şahıs şüpheli olarak tutuklandı. Girdiği marketlerden nakit para, sigara ve içki çaldığı ileri sürülen Mehmet Dikmen dün Nöbetçi Mahkeme’ye çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Talat Usar, huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı’nda Başsavcılık adına nöbetçi Savcı Egemen Metay ve zanlı şahsen mahkemede hazır bulundu. Savcı Metay, meselenin tahkikat memuru Serkan Sakallı’yı tanık olarak mahkemeye dinletti. Sakallı, yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı.

“Nakit para, sigara ve içki sirkat etti”
Polis memuru Sakallı, 2013 Mayıs ile Haziran ayları içerisinde Girne’de meydana gelen ‘dükkan açma’, ‘sirkat’ ve ‘kasti hasar’ suçlarıyla bağlantılı olarak zanlı Mehmet Dikmen’in tutuklandığını açıkladı. Zanlının 7 Haziran 2013 tarihinde Lapta’da faaliyet gösteren Gülen Market ve Blue Song Market isimli işyerlerine girdiğini söyleyen Sakallı, iş yerlerinde muhafaza edilen nakit para, sigara ve çeşitli markalarda içki şişeleri sirkat ettiğini belirtti. Aynı gün Karaoğlanoğlu’nda Burç Market isimli iş yerine giren zanlının, bir şey sirkat etmeden çıktığını belirten polis memuru, zanlının kamera görüntülerinden tespit edildiğini söyledi.

“Lefkoşa’da yakalandı”
Serkan Sakallı, eşkali tespit edilen zanlının gün içerisinde yapılan operasyon sonucu Lefkoşa’da tasarrufunda bir takım eşyalarla tespit edilerek tutuklandığını aktardı. Zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın henüz yeni olduğunu, zanlının marketlere girerken suç ortakları olabileceğinin muhtemel olduğunu aktaran Sakallı, Girne bölgesinde faili meçhul hırsızlık meseleleriyle ilgili zanlının bağlantısı olabileceği gerekçesiyle 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

İtiraz etmedi, 3 gün tutukluluk
Mahkeme, polis memurunun tutukluluk talebi üzerine zanlı Mehmet Dikmen’e itiraz olup olmadığını sordu. Zanlı Dikmen de itirazı olmadığını söyleyerek, “gereken yardımı yaptım takdir sizin” savunmasında bulundu.
Kıdemli Yargıç Talat Usar, polis memurunun talebini ve zanlının talebe itiraz etmeyişini dikkate alarak, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi gerekçesiyle zanlı Mehmet Dikmen’in 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2723 defa okunmuştur