1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Pakistanlılardan biri serbest, diğeri cezaevine
Pakistanlılardan biri serbest, diğeri cezaevine

Pakistanlılardan biri serbest, diğeri cezaevine

Kuzey Kıbrıs’ta kaçak olarak yaşayan Pakistan uyruklu Muhammet Ahmet ile Sufyan Safdar, iş bulmak umuduyla Güney Kıbrıs’a yasal olmayan yollarla gitti.

A+A-


Kuzey Kıbrıs’ta kaçak olarak yaşarken yasa dışı yollardan iş bulmak umuduyla Güney’e geçip iş bulamayınca yine kaçak olarak KKTC’ye dönmeye çalışırken askeri bölgede polise yakalanan Pakistan uyruklu öğrenci Muhammet Ahmet serbest, turist statüsünde bulunup vizesi dolan Sufyan Safdar ise cezaevine gönderildi
Kuzey Kıbrıs’ta kaçak olarak yaşayan Pakistan uyruklu Muhammet Ahmet ile Sufyan Safdar, iş bulmak umuduyla Güney Kıbrıs’a yasal olmayan yollarla gitti. Orada 49 gün kalıp iş arayan ancak bulamayan iki Pakistanlı çareyi KKTC’ye geri dönmekte buldu. Lefkoşa Küçükkaymaklı bölgesinden askeri yasak bölgeyi ihlal edip ülkeye giren Pakistanlılar suçüstü yakalandıktan sonra tahkikat amaçlı üç gün süreyle poliste tutuklu kaldı.

OKULA OLAN BORCUNDAN EĞİTİMİNİ YARIDA BIRAKMIŞ

Dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılardan Muhammet Ahmet’in öğrenci olduğu ve okula olan 500 Euro borcunu ödeyemediğinden dolayı okula devam edemediği ortaya çıktı. Tahkikatın tamamlandığını belirten polis zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmetraşit zanlı Muhammet Ahmet’in davalarında hazır bulunması için seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkışını yasaklarken haftada bir gün ispat-ı vücut yapması emrini verdi. Diğer zanlı Sufyan Safdar’ın ise davaları görüşülünceye dek bir ay süreyle merkezi cezaevine gönderilmesi emrini verdi.

Bu haber toplam 2021 defa okunmuştur