1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Özgür Okumuş, 'Ağır Ceza'ya havale
Özgür Okumuş, 'Ağır Ceza'ya havale

Özgür Okumuş, 'Ağır Ceza'ya havale

Mağusa’da 18 Nisan 2017 tarihinde eşi Burcu Okumuş’u 5 bıçak darbesiyle öldüren sanık Özgür Okumuş’un davası Ağır Ceza  Mahkemesi’ne havale edildi...

A+A-

Mağusa’da kıskançlık yüzünden eşi Burcu Okumuş’u 18 Nisan 2017 tarihinde sokak ortasında 5 bıçak darbesi ile hunharca öldüren sanık Özgür Okumuş aleyhinde yürütülen ilk tahkikat duruşması sonuçlandı. Özgür Okumuş’un davası dün 18 Ekim tarihinde oturum yapacak olan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi. Sanık Okumuş, Ağır Ceza  Mahkemesi’nde “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” davalarından yargılanacak.

 

Sanık yeniden itham edildi...

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları huzurunda görüşülen ilk tahkikat duruşmasının sona ermesinin ardından sanık Özgür Okumuş, Yargıç Asafoğlları tarafından yeniden itham edildi ve hakları bildirildi. Asafoğulları, İddia Makamı tarafından sunulan tanık şahadetleri ile 60 adet emareyi birlikte tezekkür ettiğini belirterek, değerlendirdiği şahadet ve emareler ışığında sanığın Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması için yeterli sebep olduğuna kanaat getirdiğini açıkladı.

 

Yargı süreci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlıyor...

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, İddia Makamının ilk tahkikat maksatları bakımından 5 tanık dinletip 60 adet emare ibraz ettiğini anımsattı. Sanığa haklarının izah edildiğini yineleyen Asafoğulları, sanık avukatının tanık çağırmayacağını daha önceden beyan ettiğini belirtti. Asafoğulları, mahkemenin sunulan şahadeti değerlendirirken sanığın Ağır Ceza Mahkemesine havalesine yeterli sebep bulunup bulunmadığına baktığını belirterek, bu değerlendirmenin yargılanma safhasındaki değerlendirmeden oldukça farklı olduğunun altını çizdi. İlk tahkikatın soruşturma safhası olduğunu dile getiren Asafoğulları, ilk tahkikatta mahkemenin sanığın suçluluğuna dair bir değerlendirme yapmadığına değinerek bu yönde bir değerlendirmeyi ancak sanığın yargılanacağı Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin yaptığının altını çizdi. Asafoğulları, tüm izah ettikleri ışığında huzurunda bulunan sanığın Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına yeterlilikte şahadetin ibraz edildiğine kanaat getirdiğini belirterek, bu kanaati ışığında sanığı yargılanmak üzere 18 Ekim tarihinde oturum yapacak olan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale ettiğini açıkladı.

 

Bu haber toplam 2359 defa okunmuştur
İlgili Haberler