1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “O bıçak her gün benim ciğerime saplanıyor...”
“O bıçak her gün benim ciğerime saplanıyor...”

“O bıçak her gün benim ciğerime saplanıyor...”

Mağusa’da eşi Özgür Okumuş tarafından 5 bıçak darbesi ile öldürülen Burcu Okumuş’un ailesi davanın takibi için Kuzey Kıbrıs’ta...

A+A-

Mağusa’da 18 Nisan 2017 tarihinde eşi Özgür Okumuş tarafından 5 bıçak darbesi ile hunharca öldürülen Burcu Okumuş’un ailesi yarın Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayacak olan duruşmayı takip etmek için Kıbrıs'a geldi. Kızları Burcu Okumuş’un acısını yaşayan Akçakaya ailesi adalet istediklerini belirtirken acılı anne Birsen Nursel Akçakaya ise “O bıçak her gün benim ciğerime saplanıyor. Ben kızımın mezuniyet törenine gelecektim ama cenazesine geldim” diyerek yürekleri dağladı.

“Gecemiz gündüzümüze karıştı...”

Yarın Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayacak olan duruşmayı takip etmek için Kıbrıs'a gelen acılı baba Yaşar Akçakaya, acılı anne Birsen Nursel Akçakaya ve acılı kız kardeş Derya Ünal KKTC adaletine güvendiklerini söyledi. Burcu Okumuş’un ölümü internet gazetelerinden öğrendiklerini söyleyen acılı aile “Gecemiz gündüzümüze karıştı. Uyku uyuyamıyoruz” şeklinde konuştu. Acılı anne KKTC devletinin kızını koruyamadığına isyan ederek KKTC devletinden adalet istediğini ve devletin kendilerine adalet vermekle borçlu olduğunu dile getirdi. Acılı baba Yaşar Akçakaya ise “Yarına güvenle bakmak istiyorsak yasalar herkes için işlemeli. Adaletin adil olmasını istiyoruz” dedi.

“Bu adam KKTC yasalarına meydan okudu...”

Burcu Okumuş’un acılı babası Yaşar Akçakaya, kızının yaşam hakkının Özgür Okumuş tarafından öldürülerek elinden alındığını ve Özgü Okumuş’un KKTC yasalarını hiçe sayarak meydan okuduğunu söyledi. KKTC’de kadına şiddet yasası olmadığını söyleyen Yaşar Akçakaya, bu kadar uygar ve medeni bir ülkede bu yasanın olmayışını kınadığını belirtti.

 

 

 

Bu haber toplam 2806 defa okunmuştur
İlgili Haberler