1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Ölü sayısı 2 bin 89'a yükseldi
Ölü sayısı  2 bin 89a yükseldi

Ölü sayısı 2 bin 89'a yükseldi

İsrail'in, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda Filistinli bir genç hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

A+A-

İsrail'in, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda Filistinli bir genç hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Han Yunus kentinde bir evin hedef alınması sonucu 23 yaşındaki Musa el-Abadile'nin öldüğünü ve 3 kişinin yaralandığını belirtti.

İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda 2 bin 89 kişi kişinin yaşamını yitirdiğini aktaran Kudra, ölenlerden 561'inin çocuk, 255'inin kadın ve 98'inin yaşlı olduğunu söyledi.

Öte yandan İsrail savaş uçaklarının Gazze'de bazı Filistinlilerin evlerini hedef aldığı, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

Görgü tanıkları, İsrail topçu birliklerinin, Gazze'nin kuzeyindeki evleri bombardımana tuttuğunu ve uçakların, tarım arazilerine de saldırı düzenlediğini aktardı.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da hava ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırılardan sonra Mısır'da yapılan müzakerelerde kalıcı ateşkes sağlanamamış, roket atıldığı iddiasıyla İsrail ordusu yeniden Gazze'yi bombalamaya başlamıştı.

(AA/ÖZ/HÖ)

Bu haber toplam 1455 defa okunmuştur