1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Olaylı maç Dumlupınar’ın: 1-2
Olaylı maç Dumlupınar’ın: 1-2

Olaylı maç Dumlupınar’ın: 1-2

Maçın son bölümlerinde ve sonrasında olayların yaşandığı maçı Dumlupınar Mehmet Kansel ve Mustafa Köleli’nin golleriyle kazandı. Yeni Boğaziçi’nin tek golü ise Türker’den geldi

A+A-

Dumlupınar’ın ikinci golü sonrasında kaleci Onurhan’ın orta alana gelerek yaptığı el hareketine tepki gösteren Yeni Boğaziçi futbolcuları, Türker’in kaydettiği gol sonrasında da yine aynı futbolcuya tepki göstermeye devam ettiler. Bu tepki sırasında Mehmet Çağakan direkt kırmızı kartla oyun dışında kaldı

Maçın bitiş düdüğünün ardından ise Yeni Boğaziçi kaptanı Adem’in kaleci Onurhan’ın üzerine yürüyerek boğazını sıkması ve oyuna ikinci devre giren İbrahim Gökova ile Abdullah’ın darp girişimleriyle saha karıştı. Stat dışından her iki takımdan taraftarlar da saha  içerisine girdi. Emniyet güçlerinin Onurhan’ı olayların içinden alarak soyunma odasına götürmesi ve sonrasında her iki kulüp yönetici ve oyuncularının da müdahalesiyle ortam sakinleştirildi

Kaya EMİROĞLU

Stat: Osman Ergün Mehmet
Hakemler: Ali Özer, Fatih Bardakçıoğlu, Yusuf Bakar
Yeni Boğaziçi: Şemsi, Musa (Dk. 82 Yusuf), Mustafa Taşçıoğlu (Dk. 82 İbrahim Gökova), Adem, Hüseyin Gökşan, Mehmet Sakallı, Türker, İbrahim Gökova (Dk. 55 Mehmet Turgut), Mehmet Barkınay, Abdullah, Mehmet Çağakan
Dumlupınar: Onurhan, İsmet, Anıl, Mehmet Kansel, Eray, Hakan Ünlücan, Mustafa Köleli, Volkan (Dk. 45+3 Salih), Derviş (Dk. 82 Orçun), Mehmet Tozkoparan, Ali Ceylan (Dk. 88 Süleyman)
Goller: Dk. 85 Türker (Yeni Boğaziçi) – Dk. 19 Mehmet Kansel,Dk. 81  Mustafa Köleli (Dumlupınar)
Sarı kart: Dk. 4 Mehmet Barkınay, Dk. 85 Mehmet Turgut (Yeni Boğaziçi) – Dk. 90+3 Süleyman (Dumlupınar)
Kırmızı kart: Dk. 85 Mehmet Çağakan (Yeni Boğaziçi)

Telsim Birinci Ligi Lideri Yeni Boğaziçi, sahasında Dumlupınar’a 2-1 mağlup olurken,karşılaşmanın son bölümlerinde olaylar çıktı.
19. dakikada İsmet’in ceza alanına gönderdiği top savunmayı aşarak Mehmet Kansel’in önünde kaldı. Bu oyuncunun sert şutunda top köşeden ağlara gitti: 0-1
24. dakikada Derviş’in pasında Ali Ceylan hareketlendi. Pozisyonda yardımcı hakem Yusuf Bakar ofsayt gerekçesiyle bayrak kaldırdı. Derviş kendi topuna koşmaya devam edince maçın hakemi Ali Özer pozisyonu devam ettirdi. Derviş topla ceza alanına girdi. Çaprazdan vuruşunda top yan direğe çarparak dışarı gitti. Pozisyon sonrasında Yeni Boğaziçi futbolcuları hakeme itirazlarda bulundular.
29. dakikada Abdullah’ın Hakan Ünlücan tarafından düşürülmesiyle kazanılan serbest atışı Türker kullandı. Direkt kaleye vuruşunda top üst direğe çarparak dışarı gitti.   
46. dakikada Derviş topla rakiplerinden sıyrıldı. Birebirde İbrahim Gökova’yla kaldı. Yanından geçtikten sonra pasında Ali Ceylan ceza alanı içerisinde gelişine vurdu. Top üstten dışarı gitti.
49. dakikada Mehmet Çağakan’ın indirdiği top Türker’in önünde kaldı. Yerden sert şutunda Onurhan yatarak topu kontrol etti.   
73. dakikada Mehmet Turgut’un pasında Mehmet Çağakan topla ceza alanı içerisinde buluştu. Vuruşunda kaleci Onurhan’dan seken topu Mehmet Kansel çizgi üzerinden çıkardı.
75. dakikada ceza alanı içerisine yapılan ortada Türker kafayı vurdu. Top yan direkten döndü.
81. dakikada Derviş’in pasında Mehmet Çağakan topu uzaklaştıramadı. Mustafa Köleli’nin vuruşunda top ağlara gitti: 0-2
85. dakikada ceza alanı içerisinde Türker önünde kalan topu sert bir vuruşla ağlara gönderdi. Gol sonrasında kaleci Onurhan’a hareket yapan Mehmet Çağakan direkt kırmızı kartla oyun dışında kaldı. 
Maçın bitiş düdüğünün ardından Yeni Boğaziçi Kaptanı Adem’in Dumlupınar kalecisi Onurhan’ın üzerine yürümesi ve itmesiyle başlayan gerginlik saha içerisine taraftarların girmesiyle bir anda arttı. Sonrasında ise emniyet güçlerinin Onurhan’ı soyunma odasına götürmeleri ve diğer emniyet güçlerinin ve futbolcuların müdahaleleriyle olaylar yatıştırıldı.

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur