1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Oğuz Veli ve Bayraktar şampiyon
Oğuz Veli ve Bayraktar şampiyon

Oğuz Veli ve Bayraktar şampiyon

Final maçlarında rakiplerini mağlup eden kızlarda Oğuz Veli Ortaokulu ve erkeklerde Bayraktar Ortaokulu şampiyon oldular.

A+A-

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler,Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Amirliği tarafından organize edilen ortaokullu yıldızlar hentbol şampiyonası dün Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan üçüncülük ve final maçları ile tamamlandı. Final maçlarında rakiplerini mağlup eden kızlarda Oğuz Veli Ortaokulu ve erkeklerde Bayraktar Ortaokulu şampiyon oldular.
Günün ilk karşılaşması kızlarda Bayraktar Ortaokulu ile Değirmenlik Lisesi arasında üçüncülük karşılaşması oldu. Rakibini 9-5 mağlup eden Bayraktar Ortaokulu kızlarda üçüncülüğünü ilan etti. Bu karşılaşmanın ardından erkeklerde üçüncülük maçı oynandı. Rakibi Doğu AkdenizDoğa Koleji’ni 13-9’luk skorla mağlup eden Yakın Doğu Koleji, şampiyonayı üçüncü olarak tamamladı.

Final maçları
Üçüncülük maçlarının ardından final heyecanı yaşandı. Kızlarda Oğuz Veli Ortaokulu rakibi Yakın Doğu Koleji karşısında üstün bir oyun sergileyerek sahadan 15-5’lik galibiyetle ayrıldı ve şampiyonluğunu ilan etti. Erkekler finali ise çekişmeye sahne oldu. Bayraktar Ortaokulu ile Mehmetçik Ortaokulu arasında oynanan maçın ilk devresi 8-2’lik skorla Bayraktar Ortaokulu lehine tamamlandı. İkinci devrede Mehmetçik oyuna ağırlığını koyarak farkı 3 sayıya kadar indirse de maç sonunda gülen taraf 14-10’luk sonuçla Bayraktar Ortaokulu oldu.

Bu haber toplam 1834 defa okunmuştur