Öğrenciyi sömür, yakınını yaşat!..

Öğrenciyi sömür, yakınını yaşat!..

İçişleri Bakanlığı dün sabah hareketli saatler yaşadı. İşe alım belgeleri ile bakanlığa koşanlar, işlemlerini yapmak için sıraya girdi. Son günlerde parasız eğitimi paralı hale getirerek, öğrencilerin üzerinden para kazanma zihniyeti ile hareket eden h

A+A-

 

İçişleri Bakanlığı dün sabah hareketli saatler yaşadı. İşe alım belgeleri ile bakanlığa koşanlar, işlemlerini yapmak için sıraya girdi.  

Son günlerde parasız eğitimi paralı hale getirerek, öğrencilerin üzerinden para kazanma zihniyeti ile hareket eden hükümet, diğer yandan, yandaşlarına para dağıtmanın derdine düştü.

Son alınan bilgilere göre yaklaşık 25 kişi dün Lefkoşa Kaymakamlığı’na, 10 kişi de İskan Dairesi’ne işe alındı. 11 kişinin işe alım tarihi ise 27 Eylül olduğu öğrenildi. 

İşe alımların yine ‘nüfus sayımı’ için yapıldığı söylense de, işe alınanlar ‘nüfusla’ ilgisi olmayan dairelere de dağıtılıyor.

 


KTTO’nun, ‘kamu-özel’ çelişkisi

Her platformda devletin küçülmesini ve özelleştirilmelerini savunan Kıbrıs Türk Ticaret Odası, devlet kurumu BRT’de bir programa sponsorluk anlaşması imzaladı.

38 haftalık bir antlaşma üstelik(!).. Ticaret Odası, bu tercihiyle kendisi ile çelişmiyor mu acaba?

 


Gençlik Dairesi bol keseden!

Kültür Dairesi “Kütüphane Haftası” nedeniyle çok başarılı bir belgesel hazırladı, yayınladı. Belgesel BRTK işbirliği ile çekildi.

Maliyetinin “sıfır” olduğunu öğrendik. Oysa Gençlik Dairesi bir “kadın belgeseli” için özel bir şirkete 21 Bin TL ödeyecek. BRTK gibi bir kurum varken, bu savurganlık niye diye sormadan edemedik.

Gençlik Dairesi her konuda bol keseden giderken, derneklere yardımlarda ise nedense gençleri desteklemeyi pas geçiyormuş. Bu da birçok dernek tarafından tepkiyle karşılanıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur