1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” bir hafta uzatıldı
 “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” bir hafta uzatıldı

“Ödenmeyecek Ödemiyoruz” bir hafta uzatıldı

Baraka Tiyatro Ekibi’nin sergilemekte olduğu “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı müzikli komedi oyunu, izleyicinin yoğun ilgisi sebebiyle bir hafta uzatıldı.

A+A-


Baraka Tiyatro Ekibi’nin sergilemekte olduğu “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı müzikli komedi oyunu, izleyicinin yoğun ilgisi sebebiyle bir hafta uzatıldı. 27 Nisan Cumartesi son gösterimi yapılması düşünülen oyun, seyirciden gelen talep üzerine 30 Nisan Salı gecesi de sahnelenecek. “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” 27 Nisan Cumartesi ve 30 Nisan Salı tarihlerinde, saat 20.00’de Arabahmet Kültürevi’nde izlenebilir. Bilet 5TL olup Ledra Palace ışıkları karşısındaki Khora Kitap Cafe’den veya oyun geceleri kapıdan temin edilebilir. Bilgi ve rezervasyon için 0542 857 27 09 numaralı telefon aranabilir.
Dario Fo’nun yazdığı, Füsun Demirel’in Türkçeleştirdiği “Ödenmeyecek Ödemiyoruz”, Baraka Tiyatro Ekibi tarafından güncellenerek ve Kıbrıs’a uyarlanarak sahneye konuyor. Ağlanacak halimize güldüren oyunda, ekonomik kriz, zamlar ve emekçileri yoksullaştıran neoliberal uygulamalar, mizahi bir üslupla anlatılıyor. Zamlara tahammülü kalmayan kadınların, alış veriş yapıp ödemeden kaçmasıyla başlayan olaylar, işyerlerinde, okullarda, sokaklarda yaşanan isyanlarla devam ediyor. Kanto şarkılarının ve dansların da kullanıldığı oyuna, Baraka Müzik Topluluğu Sol Anahtarı elemanları Aziz Güven ve Mehmet Adaman da canlı müzikle eşlik etmekte. Kolaylaştırıcılığını Nazen Şansal’ın yaptığı oyunda Cemre İpçiler, İlke Olgun, İsmail Özuçar, Kadri Özuçar, Merter Refikoğlu, Mustafa Keleşzade, Nazen Şansal, Şifa Alçıcıoğlu, Zekiye Şentürkler ve Zişan Cürcani rol almakta.

Son 2 Gösterim: 27 Nisan Cumartesi ve 30 Nisan Salı
Yer: Arabahmet Kültürevi
Saat: 20.00
Bilet: 5TL
Rezervasyon: 0542 857 27 09

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur