1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. SOSYAL MESAFEDEN YOKSUN KURULTAY: "Üst Kurul'un kararları UBP ve bakanları tarafından ihlal edildi"
SOSYAL MESAFEDEN YOKSUN KURULTAY: "Üst Kurul'un kararları UBP ve bakanları tarafından ihlal edildi"

SOSYAL MESAFEDEN YOKSUN KURULTAY: "Üst Kurul'un kararları UBP ve bakanları tarafından ihlal edildi"

"Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun almış olduğu kararlar hükümetin büyük ortağı UBP yönetimi ve içinde bizzat sağlık bakanının mensubu olduğu partinin bakanları tarafından ihlal edilmiştir"

A+A-

CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli,   UBP 12. Olağanüstü Genel Kurultayında yer alan bir çok bakanı sosyal medya hesabından eleştirdi.

"Salgının yerel bulaşla başka bir boyut aldığı, birçok yasağın ve kısıtlamanın yürürlükte olduğu içinde bulunduğumuz günlerde UBP’nin sosyal mesafeyi ihlal eden, maske takılmasının zorunlu olmadığı, kalabalık bir toplantı halinde kendine başkan seçmiş olmasıdır" diyen İncirli, "Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun almış olduğu kararlar hükümetin büyük ortağı UBP yönetimi ve içinde bizzat sağlık bakanının mensubu olduğu partinin bakanları tarafından ihlal edilmiştir" dedi. 

Sıla Usar İncirli’nin açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz günlerde Ulusal Birlik Partisi’nin başkan seçmek üzere tamamlayamadığı kurultay hem kendi parti içi hem de ülkemiz demokrasisine zarar vermiştir. UBP’yi kendi başkanını demokratik yöntemlerle seçemeyen bir siyasi parti durumuna düşürmekle kalmamış, 42. Hükümet’i kurma çalışmalarını da olumsuz yönde etkilemiştir. Bugün UBP yarım kalan kurultayını tamamlamak için ‘koşullu’ olarak toplandı. Kurultayın koşulu tek başkan adayının olmasıydı. Bu konuyu irdeleyecek değilim, UBP’nin kendi bileceği iştir deyip geçiyorum. Esas vurgu yapmak istediğim konu, salgının yerel bulaşla başka bir boyut aldığı, birçok yasağın ve kısıtlamanın yürürlükte olduğu içinde bulunduğumuz günlerde UBP’nin sosyal mesafeyi ihlal eden, maske takılmasının zorunlu olmadığı, kalabalık bir toplantı halinde kendine başkan seçmiş olmasıdır. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun almış olduğu kararlar hükümetin büyük ortağı UBP yönetimi ve içinde bizzat sağlık bakanının mensubu olduğu partinin bakanları tarafından ihlal edilmiştir. Toplum Covid-19 salgınının sağlık, ekonomik, sosyal, psikolojik bedellerini öderken hükümet hiç bir şey olmamış gibi, aldıkları kararlara uymak hep başkalarının göreviymiş gibi davranamaz. Yapılan her açıdan vahim bir hatadır ve kabul edilemez. Umarım bedeli sağlık açısından ağır olmaz.

 

Bu haber toplam 2980 defa okunmuştur
Etiketler :