1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. NE VARSA!
NE VARSA!

NE VARSA!

Araba, para, elektronik eşya ve tabanca çaldılar…

A+A-

Mart ayı içerisinde Mağusa’da 3 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen 3 kişi tutuklandı…

Mağusa’da Mart ayı içerisinde 3 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen Ahmet Yüksel, Remzi Yılmaz ve Mücahit Kaya polis tarafından gözaltına alındı. “Bina açma” ve “Sirkat” suçlamalarıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Yüksel, Yılmaz ve Kaya tahkikat maksatları bakımından poliste 1’er gün süreyle tutuklu kalacaklar.

Bölgede yaklaşık 30 tane bina açma ve sirkat olayı oldu…
Olayın tahkikat memuru Hasan Karagil, zanlı Ahmet Yüksel ile Remzi Yılmaz’ın 25 Mart tarihinde Feridun Karakartal’a ait HD 312 aracı sirkat ettiklerini belirterek, konu aracın daha sonra Mağusa’da Yiğitler Sokakta bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Yine zanlı Yılmaz ile Yüksel’in 28 Mart tarihinde Mağusa’da Dudu Öztaylan’a ait evin kapısını hasar vermeksizin açarak içeriye girdiklerini ve 1 adet televizyon, 1 adet müzik seti ve 1 adet hava tabancasını sirkat ettiklerini açıklayan Karagil, sirkat edilen müzik seti ile hava tabancasının zanlı Yüksel’in evinde bulunduğunu belirtti. Karagil, zanlı Yılmaz ile Kaya’nın ise 22 Mart tarihinde Mağusa Otobüs Terminali’nde faaliyet gösteren İdeal Turizm isimli işyerine girerek 1100 TL nakit parayı sirkat ettiklerini açıkladı. Mağusa bölgesinde yaklaşık 30 tane bina açma sirkat olayının yaşandığını söyleyen Karagil, zanlıların faili meçhul olaylarla bir bağlantısının olup olmadığının araştırılacağını belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Karagil, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacaklar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Ahmet Yüksel, Remzi Yılmaz ve Mücahit Kaya’nın tahkikat maksatları bakımından 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi. (Gamze BAYKUR)

Bu haber toplam 2558 defa okunmuştur