1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Nami Londra temaslarına devam ediyor
Nami Londra temaslarına devam ediyor

Nami Londra temaslarına devam ediyor

Nami, Birleşik Krallık Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Lord Sharkey ve Başkan Yardımcısı Barones Meral Ece ile bir araya geldi.

A+A-

 

Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Londra temasları çerçevesinde, Birleşik Krallık Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Lord Sharkey ve Başkan Yardımcısı Barones Meral Ece ile bir araya geldi.
Enformasyon Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre Nami, Sharkey ve Ece'ye Kıbrıs müzakere sürecinde gelinen son aşama ile ilgili bilgi aktardı.
Dışişleri Bakanı Nami görüşmede, Londra'daki temasları hakkında Sharkey ve Ece’yi bilgilendi ve ziyaretinin esas amacının müzakere sürecinin tıkanıklığının aşılması yönünde, Kıbrıs sorunun çözümü ile yakından ilgili bir taraf olan Birleşik Krallık Hükümeti'nin düşüncelerini almak ve Kıbrıs Türk tarafının görüş ve önerilerini aktarmak olduğunu kaydetti.
Bakan Nami, ayrıca, Kıbrıs Rum Yönetimi’nin anlamsız bir şekilde geçmiş yakınlaşmaları reddetmesinin zaman kaybına yol açtığını, kaybedilen zamanın sürece ve çözüme katkı koymadığını, aksine bu tutumun süreci tıkadığını belirtti.
Kıbrıs Türk tarafının çözüme olan bağlılığının devam ettiğini ifade eden Nami, geçmişte olduğu gibi bugün de sorunun çözümü için çabalarının devam edeceğini ve tüm uluslararası temaslarında bunu vurgulamaya devam edeceklerini söyledi.
Nami, Sharkey ile Ece’nin ve diğer parlamenter dostlarının Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik olarak gösterdikleri çabalara teşekkür ederek, işbirliğinin öneminin altını çizdi. Nami, gayretlerinden dolayı Birleşik Krallık Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Lord Sharkey ve Başkan Yardımcısı Barones Meral Ece’ye teşekkür etti.

Bu haber toplam 1473 defa okunmuştur