1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Müzakereler çökmedi"
Müzakereler çökmedi

"Müzakereler çökmedi"

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, görüşmelerin çöktüğünü söyleyenler olduğunu, ancak görüşmelerin devam ettiğini açıkladı

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, görüşmelerin çöktüğünü söyleyenler olduğunu, ancak görüşmelerin devam ettiğini; liderlerin 2 Eylül’de yeniden bir araya geleceğini belirterek, görüşmelerin bir anlaşmayla sonuçlanması arzusunda olduklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün, Cavit Atalar başkanlığındaki Yeşilırmak-Yedidalga Üreticiler Birliği heyetini kabul etti.

Kabulde ilk sözü alan Yeşilırmak-Yedidalga Üreticiler Birliği Onursal Başkanı Cavit Atalar, yöreye maddi manevi katkısı bulunduğunu belirttiği Cumhurbaşkanı Eroğlu’na teşekkür etti.

Birlikleri hakkında Cumhurbaşkanı Eroğlu’na ayrıntılı bilgi veren Atalar, bu yıl 20’nci hizmet yıllarını kutladıklarını söyledi.

Konuşmasında müzakere sürecine de değinen Atalar, Cumhurbaşkanı Eroğlu’ndan, Kıbrıs Türk halkının hayatı pahasına elde ettiği hakları savunmasını istedi.

Geçmişte yaşanan sıkıntıları, gelecek nesillerin yaşamamasını temenni eden Atalar, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu, 27-28 Eylül tarihlerinde yapılacak Verigo Festivali’nin açılışını yapmaya davet etti.

Atalar, bölgeye desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Eroğlu’na plaket takdim etme kararı aldıklarını da sözlerine ekledi.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, birliğin 20’nci yıldönümünü kutladı.

Birliğin, bölgesine her zaman sahip çıktığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, ülkeye sahip çıkılmasının en büyük arzuları olduğunu, bölgelere göz dikenler ve 1974 öncesine dönülmesini arzulayanlar olduğunu söyledi.

Birliğin kendisini bütün etkinliklere davet ettiğini, kendisinin de bu etkinliklere katılmaya çalıştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, 20 Eylül’den sonra bir New York ziyareti olabileceğini, fakat ülkede olması halinde Verigo Festival’ine muhakkak katılacağını kaydetti.

Devam eden müzakere sürecine de değinen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, müzakere masasında Rumların isteklerinin günden güne arttığını vurguladı.

Görüşmelerin çöküğünü söyleyenler olduğunu, ancak görüşmelerin devam ettiğini, liderlerin 2 Eylül’de yeniden bir araya geleceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, görüşmelerin bir anlaşmayla sonuçlanması arzusunda olduklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugün halk konseyini toplantıya çağırdığını, kurum ve kuruluşları müzakereler hakkında bilgilendireceğini vurguladı.

Kadınların birliğe yaptıkları katkı ve desteğin kendisini mutlu ettiğini de belirten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kadın-erkek işbirliğiyle her şeyin üstesinden gelinebileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmalar sonunda, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na plaket ve üzüm takdim edildi.

(TAK)

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur