1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mustafa Tokay sessizliğini bozdu
Mustafa Tokay sessizliğini bozdu

Mustafa Tokay sessizliğini bozdu

KHK ÜYESİ TOKAY’DAN AÇIKLAMA: “UĞURAL’IN İDDİALARI ASILSIZ VE GERÇEK DIŞI... TÜMÜNÜ REDDEDİYORUM”

A+A-


Kamu Hizmeti Komisyonu Üyesi Mustafa Tokay, “Komisyon’un eski Başkanı Çetin Uğural’ın öğretmenlik sınavlarıyla ilgili asılsız ve gerçek dışı iddialarda bulunduğunu” belirterek bunları reddettiğini ifade etti ve Polis’in söz konusu sınavla ilgili soruşturmasında da herhangi bir suç unsuru tespit edilmediğini hatırlattı. Tokay, Uğural’a karşı yasal hakkını kullanacağını da bildirdi.
Tokay, yazılı açıklamasında, “Komisyon’un eski başkanı Çetin Uğural’ın 22 Eylül 2012’de yapılan öğretmenlik sınavları ile ilgili Cumhurbaşkanı, komisyon üyeleri ve şahsına yönelik açıklamalarını, sürekli pişirip pişirip kamuoyunun önüne koymak istediğini” belirtti.
“Öncelikle kendisinin yapmış olduğu asılsız ve gerçek dışı iddiaların tümünü reddettiğimi kamuoyunun bilgisine sunmak isterim” diyen Tokay, Polis Genel Müdürlüğü’nün bu sınavlarla ilgili soruşturması sonucunda da herhangi bir suç unsuru tespit edilmediğinin 6 Aralık 2012 tarihli yazıda belirtildiğini kaydetti.
Tokay, Uğural’ın “asılsız” suçlamalarına kamuoyu önünde defalarca cevap verdiğini belirterek “Kendisine son kez cevap verdiğimi bildirir, yapılan suçlamalar karşısında da yasal hakkımı kullanacağımı kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım” dedi.

Bu haber toplam 1737 defa okunmuştur