1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. PCR testleri için hizmet alımı
Mimoza Otelin durumu SÜRÜNCEMEDE

Mimoza Otel'in durumu SÜRÜNCEMEDE

İhtiyat Sandığı Dairesi’ne mahkeme kararı ile iade edilen ve 2 Temmuz’da ihale süreci dolmasına rağmen talibi çıkmayan Mimoza Otel ile ilgili yeni bir karar üretilmedi.

A+A-

Ayşe GÜLER
İhtiyat Sandığı Dairesi’ne mahkeme kararı ile iade edilen ve 2 Temmuz’da ihale süreci dolmasına rağmen talibi çıkmayan Mimoza Otel ile ilgili yeni bir karar üretilmedi.
Teklif kutusunun boş çıkmasının ardından ‘yol haritasını’ belirlemek üzere geçtiğimiz gün bir araya gelen Yönetim Kurulu, Otel ile ilgili yeniden ihaleye çıkıp çıkılmamasına karar vermedi.
Otelin geleceğine yönelik kararın bir sonraki toplantıda bir kez daha ele alınması bekleniyor.
Bilindiği üzere Otelin devri ile ilgili ihale süreci 2 Temmuz’da tamamlanmış, Merkezi İhale Komisyonu tarafından açılan teklif kutusu ise boş çıkmıştı.
Mimoza için kimsenin teklifte bulunmaması nedeniyle, Yönetim Kurulu izlenecek yol haritasını belirlemek üzere toplanma kararı almıştı.

Yaylalı: “Yeniden bir araya gelip, değerlendireceğiz”
YENİDÜZEN’e konuşan İhtiyat Sandığı Müdürü Erman Yaylalı, Yönetim Kurulu üyelerinin biraya geldiğini ancak toplantıda Mimoza Otel için karar çıkmadığını açıkladı.
Yaylalı, Otel’in şu anda İhtiyat Sandığı Dairesi’nin mali olduğunu dile getirerek, önümüzdeki günlerde Yönetim Kurulu’nun yeniden bir araya gelerek, değerlendirme yapacaklarını kaydetti.

Tahliye edilmişti…
İşadamı Cafer Gürcafer’in kirasında bulunan ve ‘sözleşme şartlarına uyulmadığı’ gerekçesiyle tahliye kararı verilen otelin çalıştırılması ile ilgili ihale süresi 2 Temmuz’da tamamlanıyordu.
Mayıs ayında Merkezi İhale Komisyonu tarafından başlatılan ihaleye katılacak firmaların 2 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00’a kadar Maliye Bakanlığı’na teklif sunması gerekiyordu.
Ancak 1 milyon 240 bin Sterlin taban fiyatlı ihale için kimse teklifte bulunmamıştı.

Neler yaşanmıştı?
Geçmişte işadamı Cafer Gürcafer’in işletmesinde bulunan Mimoza Otel, sözleşme şartları yerine getirilmediği gerekçesiyle İhtiyat Sandığı’na geri iade edilmişti.
İadenin ardından ayni yıl otel ile ilgili yeniden ihaleye çıkılmış, ‘European Ltd’ isimli şirket ihaleyi 2012 yılında kazanmıştı.
Bu süre içerisinde gerekli yasal mevzuatların yerine getirilmemiş, ihale İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bakanlar Kurulu onayına sunulmamıştı.
UBP Hükümeti döneminde gerekli mevzuatlar yerine getirilmeyen ihale yasallaşmamış, süreç içerisinde ihaleye yönelik ilgili evraklar ve yönergelerin kayıp olduğu fark edilerek, yeniden ihaleye çıkılma kararı alınmıştı.
Otel ile ilgili Mayıs ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ve İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu tarafından yeniden ihaleye çıkılarak, Merkezi İhale Komisyonu’nda teklif kabulüne başlanmıştı.

Bu haber toplam 1339 defa okunmuştur