1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mete Adanır unutuldu
Mete Adanır unutuldu

Mete Adanır unutuldu

Kıbrıs Türk futbolunun önemli isimlerinden merhum Mete Adanır’ın adı geçtiğimiz yıl Türkiye’de forma giydiği Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından bir spor salonuna verilmişti. Girne Karaoğlanoğlu’nda bulunan Mete Adanır Stadı ise bakımsızlıktan dökülüy

A+A-

 

Türkiye’de adı çok kapsamlı spor salonuna verilen Mete Adanır’ın Girne’de adının yaşatıldığı stat kaderi ile baş başa

YENİDÜZEN Spor Servisi

Kıbrıs Türk futbolunun önemli isimlerinden merhum Mete Adanır’ın adı geçtiğimiz yıl Türkiye’de forma giydiği Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından bir spor salonuna verilmişti. Girne Karaoğlanoğlu’nda bulunan Mete Adanır Stadı ise bakımsızlıktan dökülüyor.
Milli Eğitim Gençlik ve Spor eski bakanı Kemal Dürüst zamanında, 2012 yılının başlarında “Beş ilçeye beş sentetik zeminli saha” projesi doğrultusunda Girne’de bulunan Mete Adanır Stadı’nı sentetik zemine kavuşturulacağı, 2012 yılının ilk 3 ayı içerisinde temelinin atılacağını belirtilmişti. Dürüst, 2012 yılının sonuna doğru görevden alınırken yerine Mutlu Atasayan getirildi. 2013 yılının 5’inci ayı geride kalırken Mete Adanır Stadı’na halen bir çivi çakılmış değil.

Samsun’da adı spor salonuna verildi
Bir trafik kazası sonucu Türkiye’de hayata gözlerini yuman Kıbrıslı Türk futbolcu Mete Adanır’ın adı formasını giydiği Samsun’da ölümsüzleştirildi. Geçtiğimiz yıl Samsun İlkadım Belediyesi tarafından Judo, Taekwondo, Kik boks, Güreş, Basketbol, Break dans Badminton, Cimnastik, Trambolin, Masa Tenisi, Satranç ve Step gibi spor dallarını yapıldığı salonun adı Mete Adanır Spor Salonu olarak değiştirildi. Girne’de yer alan ve Yükselme Ligi takımlarından Karaoğlanoğlu’nun kullandığı Mete Adanır Stadı ise sert toprak zemin ve çevresindeki bürüyen otlara maruz kalmış durumda.

Bu haber toplam 1250 defa okunmuştur