1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Meclis, Kıbrıs’ı konuşacak
Meclis, Kıbrıs’ı konuşacak

Meclis, Kıbrıs’ı konuşacak

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun çağrısıyla yapılacak toplantıda Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler ve müzakere süreci ele alınacak

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun istemi üzerine bugün Kıbrıs sorunu ve müzakere süreci konusunda olağanüstü toplanacak.
Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun katılımıyla saat 10.00’da başlayacak toplantıda, Eroğlu, Kıbrıs sorununda ve müzakere sürecinde gelinen son aşamayla ilgili milletvekillerini bilgilendirecek.

Olağan toplantıda Cumhurbaşkanı’nca geri gönderilen 3 yasa görüşülecek
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, olağanüstü toplantısını tamamlamasının ardından saat 14.00’te ise yasama gündemli olağan toplantısına başlayacak.
Yeni yasama yılının dördüncü birleşimi olacak toplantının sunuşların ardından geçilecek özel gündeminde, Cumhurbaşkanı’nca geri gönderilen “İskan, Topraklandırma ve Eşdeğer Mal (Değişiklik No:2) Yasası”, “Bilançoların Güncellenmesi ve Tahsilatın Hızlandırılması (Geçici Kurallar) Yasası” ve “İnsan Hücre, Doku ve Organ Nakli İle İlgili Kuralları Düzenleyen Yasa” yer alıyor.
Meclis’in bugünkü özel gündeminde ayrıca, Süt Endüstrisi Kurumu’nun, Yayın Yüksek Kurulu’nun ve Türk Ajansı Kıbrıs’ın 2014 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarıları da bulunuyor.
Toplantının “komitelerden gelen tasarı ve öneriler ile görüşülecek diğer işler” bölümünde ise, “Genel Gıda ve Yem Yasa Tasarısı”nın görüşülmesi bekleniyor. tak

Bu haber toplam 1295 defa okunmuştur