1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Meclis Engel Değil” projesi ihale aşamasında
“Meclis Engel Değil” projesi ihale aşamasında

“Meclis Engel Değil” projesi ihale aşamasında

Meclis Başkanı Sibel Siber, ülkedeki bütün kurumların, sosyal tesislerin, yolların ve kaldırımların engelli veya engelsiz her vatandaşın ulaşabileceği şekilde olması gerektiğini kaydederek, bu kapsamdaki “Meclis Engel Değil” projesinin ihale aşamasında ol

A+A-

Meclis Başkanı Sibel Siber, ülkedeki bütün kurumların, sosyal tesislerin, yolların ve kaldırımların engelli veya engelsiz her vatandaşın ulaşabileceği şekilde olması gerektiğini kaydederek, bu kapsamdaki “Meclis Engel Değil” projesinin ihale aşamasında olduğunu belirtti.

Siber, KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Sedat Hacımehmet ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

“İLK NEZAKET ZİYARETİNİ SİZE”

Kabulde ilk sözü alan Başkan Sedat Hacımehmet federasyonun yeni belirlenen yönetim kurulunun ilk nezaket ziyaretini Siber’e gerçekleştirdiğini vurguladı.

Hacımehmet, Engelliler Spor Federasyonu’nun 1996’da kurulduğunu, Spor Dairesi bünyesindeki federasyonun şu anda 16 yarı profesyonel sporcusu olduğunu söyledi.

FEDERASYONUN İLK LİSANSLI SPORCUSU ÇELİK’E RAHMET DİLEDİ

Federasyonun gerek Türkiye gerekse Avrupa liglerinde mücadele ettiğini ve büyük başarılara imza attığını vurgulayan Sedat Hacımehmet, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin merhum eski başkanı Mustafa Çelik’in federasyonun ilk lisanslı sporcusu olduğunu anımsattı, “Bu onun eserdir” dedi.

Mustafa Çelik’e rahmet dileyen Hacımehmet, bugüne kadar federasyona katkı koyanlara da teşekkür etti.

Hacımehmet, “Ekonomik yönden sıkılarımız var. Takımımızın engelleri aşıp nerelere geldiğini gösterme konusunda da biraz geri kaldığımızı düşünüyorum” diyerek bu konularda Meclis Başkanı Siber’de destek istedi.

“DEVLET SİVİL TOPLUM İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Meclis Başkanı Siber ise kabuldeki konuşmasında üzerlerine düşeni, yapabileceklerini yerine getireceklerini vurguladı.

“Devlet sivil toplum işbirliği çok önemli” diyen Siber, “Özellikle büyük şirketlerin sosyal sorumluluk projesi dahilinde yapacakları katkılar hem bu şirketlere prestij kazandırma hem de ülkemize katkıda bulunma açısından önemli. Birliktelik, dayanışma içinde olursak birçok sıkıntının üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz” ifadesine yer verdi.

Federasyona çalışmalarında başarı dileyen Siber, “Mücadele hayatın her alanında ve her zaman devam ediyor. Eğer heyecan duyursak, hedeflerimiz ve bu yönde motivasyonumuz varsa mutlaka başaracağız. Gerekli maddi kaynaklar bir şekilde bulunur. Bu ruh halini, heyecanı ve başarma hissini yitirmememiz gerekiyor” dedi.(tak)

Bu haber toplam 1181 defa okunmuştur