1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mahkum oldu ama davaları bitmedi!
Mahkum oldu ama davaları bitmedi!

Mahkum oldu ama davaları bitmedi!

Türkiye’de çeşitli suçlardan dolayı davaları sürmekte olan Nehir dün yargı huzuruna çıkarıldı.

A+A-

Didem MENTEŞ


Cinayet suçundan ömür boyu hapse mahkum edilen Serdar Nehir dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirildi. Türkiye’de çeşitli suçlardan dolayı davaları sürmekte olan Nehir dün yargı huzuruna çıkarıldı. Sabah 11.00 sıralarında Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıçlarından Fadıl Aksun’un huzuruna çıkan Serdar Nehir, Türkiye’de devam eden bir davasıyla ilgili yargıç tarafından bilgilendirildi. Söz konusu davayla ilgili bilgiye ulaşılamazken, Nehir’in Türkiye’de birçok suçtan hakkında dava açıldığı ancak hüküm giymediği biliniyor. Nehir, bir süre önce cezasını Türkiye’de çekmek için iadesini istemişti.

İadesine zaman var
24 Şubat 2008 tarihinde, aralarında alacak-verecek meselesinden husumet bulunan işadamı Mehmet Aytekin’i öldürmekten yargılanan Gaziantepli Serdar Nehir, cezasının geri kalanını Türkiye’de çekmek için bir süre önce müracaatta bulunmuştu. Bakanlar Kurulu, 22 Nisan 2013 tarihli toplantısında Serdar Nehir’in Türkiye’ye iade edilmesi için karar almış, bu karar 2 Mayıs 2013 tarihli Resmi Gazete’de ilan edilmişti.  Lefkoşa Merkezi Cezaevi Müdürü Salahi Hoca ise iade işlemlerinin yapılması için birçok bürokratik işler yapılması gerektiğini, Türkiye Adalet Bakanlığı kabul ettiği takdirde Serdar Nehir’in orada tekrar yargılanıp cezanın durumuna göre  iade edilip edilmeyeceğinin kararlaştırılacağını belirtmişti. Hoca, bu durumun 1 buçuk 2 sene sürebileceğini aktarmıştı.
Öte yandan 15 Nisan 2009 tarihinde Girne Kaza Mahkemesi tarafından “müebbet hapse” mahkum edilen Serdar Nehir’in saçlarının daha fazla kırlaştı ve zayıfladığı da dikkat çekti.

Bu haber toplam 2123 defa okunmuştur