1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Maç öncesi stat krizi
Maç öncesi stat krizi

Maç öncesi stat krizi

STAT YETKİLİLERİ İZİN VERMEDİ... İki karma arasında oynanacak maçın daha önce İngiltere İkinci Lig takımlarından FC Barnet’in sahası Underhill Stadı’nda oynanacağı açıklanırken, stat yetkilileri karşılaşmaya sayılı günler kala “politik içerikli maç” gerek

A+A-

KTFF Karması ile LTTFF Karması arasında 19 Mayıs’ta oynanması planlanan özel maç öncesi stat krizi yaşanıyor

Hüseyin Kıral

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Karması ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF) Karması arasında 19 Mayıs tarihinde oynanması planlanan özel karşılaşma öncesi stat krizi yaşanıyor. Karmaların daha önce karşılaşacağı stat olarak açıklanan İngiltere İkinci Lig ekiplerinden FC Barnet’in sahası Underhill Stadium yetkilileri Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu başkanı Turgut Esendağlı’ya söz konusu sahada maç yapamayacaklarını belirttiği öğrenildi.

“Politik amaçlı maç” gerekçesi
FC Barnet Stadı yetkililerinin LTTFF başkanı Turgut Esendağlı’ya oynanacak karşılaşmanın politik amaçlı bir karşılaşma olduğu için izin vermediği öğrenildi. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Turgut Esendağlı, yaşanan stat krizini doğrularken stadın bulunduğu bölgede yaşayan Kıbrıslı Rumların baskıları sonucu böyle bir sıkıntının yaşandığını belirtti. Esendağlı’nın konu ile ilgili olarak KTFF yetkililerine bilgi verdiği ve stat krizinin çözülmesi konusunda çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

Vize işlemleri tamamlandı
19 Mayıs 2013 tarihinde Londra’da oynanacak olan özel karşılaşma için İngiltere’ye seyahat edecek olan KTFF Karması kafilesinin gerekli vize işlemlerininin tamamlandığı KTFF tarafından duyuruldu. Federasyon’dan yapılan açıklamada “İngiliz Yüksek Komiserliğine göstermiş oldukları özel ilgili ve yardımlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber toplam 1103 defa okunmuştur