Lüksemburg’da Berk fırtınası

Lüksemburg’da Berk fırtınası

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda Pupils kategorisindeki “10 Top” disiplininde oynanan karşılaşmalarda sporcumuz Be

A+A-

 

Berk Mehmetcik, Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası “10 Top” karşılaşmalarında 4’üncü galibiyetini elde etti

 

Lüksemburg’da Berk fırtınası  

 

·        İlk gün elde ettiği 2 galibiyetin ardından dün oynadığı iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılan Berk Mehmetcik, “10 Top”ta ilk 8 sporcu arasına kaldı. Berk bugün oynayacağı karşılaşmayı da kazanırsa bronz madalyayı garantileyecek

 

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda Pupils kategorisindeki “10 Top” disiplininde oynanan karşılaşmalarda sporcumuz Berk Mehmetcik 4’üncü galibiyetini de elde ederek ilk 8 sporcu arasına kaldı.

 

MADALYAYA KOŞUYOR

İlk gün oynadığı karşılaşmalarda önce Çek Cumhuriyeti’nden Nechule Josef ‘i 6 - 2, ardından Hollandalı Perşad Kaylaş’ı ise 6-3 mağlup eden bilardomuzun prensi dün sabah oynadığı ilk karşılaşmada Hollandalı Jan Van Lierop’u 6-2 mağlup etme başarısı gösterdi. Berk’in 4’üncü turdaki rakibi ise Straight Pool’da 3’üncü olan Almanların güçlü sporcusu Tobias Bongers oldu. Alman rakibi Tobias Bongers’i da 6-2’lik skor ile dize getiren Berk “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda Pupils kategorisi “10 Top” disiplininde ilk 8 sporcu arasına kalarak 5’inciliği garantilemiş oldu.

Berk’in 5’inci turdaki rakibi ise İsveçli Tian Zhang oldu. Berk, Straight Pool’da 3’üncü olup bronz madalyanın sahibi olan güçlü rakibi Tian Zhang ile bugün bizim saat ile 18.00’de 3’üncülük mücadelesi yapacak. Berk bu karşılaşmayı da kazandığı takdirde bronz madalyayı garantileyip, şampiyonluk maçı oynamaya hak kazanacak.

 

MEHMETALİ İLE HÜSEYİN VEDA ETTİ

Diğer taraftan Pupils’larda mücadele eden bir diğer sporcumuz Mehmetali Sözgen ise dün oynadığı karşılaşmada Finlandiyalı rakibi Jesse Waltteri Hutturen’e 6-5 mağlup oldu ve “10 Top”a veda etti.

Junior’larda mücadele etmekte olan sporcumuz Hüseyin Çelikağ ise daha önce Straight Pool’da mağlup olduğu Macar sporcu Varga Bence’ye bu kez “10 Top”ta da 7-2’lik skor ile boyun eğerek “10 Top”a veda etti.

 

TAKIM KARŞILAŞMALARI BAŞLIYOR

Bu arada şampiyonada takım karşılaşmaları dün akşam başladı. Berk Mehmetcik, Mehmetali Sözgen ve Hüseyin Çelikağ’dan oluşan takımımızın karşılaşmasının dün akşam bizim saat ile saat 19.45’te Lüksemburg’da oynanması bekleniyordu.

 

Sporcularımızın şampiyonanın ikinci gününde elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

“10 Top” Pupils

Berk Mehmetcik: 6  Jan Van Lierop (Hollanda) : 2

Berk Mehmetcik: 6 Tobias Bongers (Almanya) : 2

Mehmetali Sözgen: 5   Jesse Waltteri Hutturen (Finlandiya) : 6

 

“10 Top” Juniors

Hüseyin Çelikağ : 2  Varga Bence (Macaristan) : 7

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur