1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Lig bitti, şimdi Play – off zamanı
Lig bitti, şimdi Play – off zamanı

Lig bitti, şimdi Play – off zamanı

Akıncılar ve Baf Ülkü Yurdu’nun ardından Birinci Lig’e çıkma mücadelesi verecek olan takımlar Play – off’a hazır

A+A-

Hüseyin KIRAL


Telsim İkinci Lig gruplarında ikinci ve üçüncü sırada tamamlayarak Play off oynama hakkı kazanan Denizli ile Geçitkale, yarın Nihat Bağcıer Stadı’nda Play-off finaline kalabilmek için mücadele edecek. İki kulübün başkanı sezon başında konan üst lige terfi etme hedefinden şaşmadıklarını, oynanacak olan play – off maçlarının sonunda hak ettikleri Birinci Lig’e terfi edeceklerini söylediler.

Denizli Kulüp Başkanı Nazım Ced, “Biz başarırsak, gençlerimizin şampiyonluğu o zaman değer kazanır”
İki yıl üst üste Play – off oynayan ve Birinci Lig’e çıkamayan Denizli kulübü başkanı Nazım Ced üçüncü kez oynayacakları Play – off karşılaşmalarında başarılı olup hiç oynamadıkları Birinci Lig’de mücadele etmek istediklerini belirtti.
Nazım Ced, genç takımlarının şampiyon olduğunu, fakat onların şampiyonluğu bir üst lige kulüplerini terfi ettirmediğini, terfi edebilmek için A takımlarının Play – off’larda yapacağı iki maçtan da galip ayrılmak zorunda olduğunun altını çizdi.
Ced, “Biz başarırsak, gençlerimizin şampiyonluğu o zaman değer kazanır” dedi.

Geçitkale Kulüp Başkanı Olsan Oran: “12 yılın sonunda geldiğimiz noktadan geriye adım atmak istemiyoruz”
Geçitkale kulüp başkanı Olsan Oran, gruplarında şampiyon olan Akıncılar ve Baf Ülkü Yurdu’na başarılar dilerken Birinci Lig’e çıkmayı son hafta rakibi Akıncılar’a kaptırmalarından dolayı üzgün olduğunu belitti.
Oran, göreve gelirken tüm bölgeyi birleştirerek yola çıktılarını ve yükselme liglerinden emin adımlarla arka arkaya yakaladıkları başarı sonunda buralara geldiklerinin altını çizdi.
Olsan Oran, geriye dönüp bakmak istemediklerini, hep ileriyi düşündüklerini ve kıl payı ellerinden kaçırdıkları Birinci Lig’i yine elleri ile yakalayıp terfi etmek istediklerini dile getirdi.
Oran, Fırat hocanın takımın menfaatleri doğrultusunda takımın başından ayrıldığını söylerken, bu ligi iyi tanıyan Necati Tilki ile 12 Nisan akşamı Atatürk Stadı’nda kupayı havaya kaldırmak istediğini belirtti.

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur