1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Kuzey Kıbrıs daha ucuz ve tercih edilebilir”
“Kuzey Kıbrıs daha ucuz ve tercih edilebilir”

“Kuzey Kıbrıs daha ucuz ve tercih edilebilir”

İngiliz Daily Mail'de Kuzey Kıbrıs hakkında makale yer aldı

A+A-

İngiliz Daily Mail Gazetesi, Kuzey Kıbrıs’ın diğer Akdeniz ülkelerine göre daha ucuz ve tercih edilebilir olduğunu ve herkesin burada kendine uygun bir ilgi alanı bulabileceğini yazdı.
Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ailesiyle birlikte yakın geçmişte ülkemizi ziyaret eden Daily Mail Gazetesi seyahat yazarlarından Toby Hamilton tarafından yazılan “Rock yıldızı rahiplerden kumsalda oryantal dansına kadar her şey Kuzey Kıbrıs’ta mevcut” adlı makale gazetenin “Mail Online” isimli sitesinde yer aldı.
Makalesinde Kuzey Kıbrıs’ta bulunan tarihi zenginlikler, yemek kültürü ve doğal güzellikleri anlatan Hamilton, Kuzey Kıbrıs’ın diğer Akdeniz ülkelerine göre daha ucuz ve tercih edilebilir olduğunu ve herkesin burada kendine uygun bir ilgi alanı bulabileceğini vurguladı.
Karpaz’da bulunan Apostolos Andreas Manastırını da ziyaret eden Toby Hamilton, manastırın kayalar üzerine rahipler tarafından inşa edildiğini öğrenmesi üzerine makalesinin başlığında “Rock yıldızı rahipler” esprisine yer verdi.
Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel konuyla ilgili açıklamasında, KKTC’nin tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla eşsiz güzelliklere sahip Kıbrıs adasının bir parçası olduğunu kaydetti.
Ambargolar altında yaşasa da Kıbrıs Türk toplumunun varlığının bir gerçek olduğunu ifade eden Üstel, “Akdeniz’in ortasında, denizi, tarihsel yapıları ve kültürü ile tarih boyunca birçok büyük imparatorluğun ilgisini çekmiş olan Kıbrıs adası ve onun bir parçası olan KKTC, hala el değmemiş bakir doğasıyla herkesi etkilemektedir” dedi.
Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin tüm engellemelerine rağmen KKTC’ye gelen turist sayısında artışlar yaşandığını ifade eden Üstel, KKTC’nin güzelliklerini keşfeden yabancı gazetecilerin de kendi ülkelerinde yayımladıkları tarafsız yazılarıyla kendilerini memnun ettiğini belirtti.
(tak)

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur