1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FAİZ YASASI' YARAR SAĞLAMAYACAK
Kürşat Tüzmen ve Güney’le ticaret

Kürşat Tüzmen ve Güney’le ticaret

Türkiye eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, siyaseti bıraktıktan sonra genpower jeneratör firmasında ihracat danışmanı ve yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendi. Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’de tedavi gören eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı zi

A+A-

 

Türkiye eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, siyaseti bıraktıktan sonra genpower jeneratör firmasında ihracat danışmanı ve yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendi. Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’de tedavi gören eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’la da görüştü. Medyaya yansıyan haberlerin ilginç yanı Serdar Denktaş’la “Güney Kıbrıs’la ihracat konusu”nun da görüşülmüş olması. Türkiye’deki iş çevreleri, Güney Kıbrıs pazarı ile fazlası ile heyecanlanıyor anlaşılan.
Emekli Subaylar değil Emekli Mücahitler

1 Ağustos törenlerinin ardından, “pet şişeler” ve çöplükten geçilmeyen “dernek” binasının önünün fotoğraflarını yayınladık. Ancak, “Emekli Subaylar Derneği’nin önü” diyerek bir hata yaptık. Doğrusu, Emekli Mücahitler Derneği olacaktı. Aynı binada faaliyet gösteren Emekli Subaylar Derneği’nin bu törenlerde yer almadığını da öğrendik. Emekli mücahitlerden beklenti, çevreye de aynı oranda hassas ve saygılı olmaları, belediyenin de böylesi etkinliklerin ardından temizlik faaliyetlerini anında yapması yönündedir. Yoksa tören biter, geriye çöplüğü kalır, hoş bir manzara olmaz.
ART’den 30 kişi, alacaklarını bekliyor

ART çalışanlarının “işlerini bırakmak zorunda kaldığı” dönemi hatırlıyoruz, eylemler ve açıklamalarla birlikte. Şu anda, 30’a yakın çalışan, alacaklarını bekliyor. Ancak televizyon da sınırlı sayıda çalışan ile yayınlarını sürdürüyor, kapandı, kapanacak durumda. Peki çalışanların alacakları ne olacak? Çalışma Bakanı bu konuda herhangi bir girişim yapmayı düşünüyor mu? Basın iş yasasını uygulama sözü sadece Basın Günü’nde söylensin diye mi? Ayrıca bu yönde Yayın Yüksek Kurulu’nun nasıl bir adım atacağı da merak konusu. ART çalışanları alacaklarını bekliyor, televizyon, “KKTC yasaları”nı kullanarak, Türkiye’ye propaganda yapmayı sürdürüyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur