KÜÇÜKE ÇAĞRI

KÜÇÜK'E ÇAĞRI

Sendikal Platform, Başbakan İrsen Küçük’ün son açıklamasıyla Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik protestoları anlamadığının, doğru okuyamadığının ortaya çıktığını savundu. Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) G

A+A-

KÜÇÜK İSTİFA ETMEYE DAVET EDİLDİ

·        TAŞKER: ERDOĞAN’A PROTESTONUN NEDENİ ÜLKEYE DAYATILAN NEO-LİBERAL POLİTİKALARDIR

Sendikal Platform, Başbakan İrsen Küçük’ün son açıklamasıyla Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik protestoları anlamadığının, doğru okuyamadığının ortaya çıktığını savundu.

Kıbrıs  Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Genel Sekreteri Mehmet Taşker, Platform adına bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Sayın Başbakan sizden daha farklı bir şey beklemiyorduk” ifadesini kullandı ve Küçük’ü istifaya davet etti.

Taşker, Erdoğan’ın, Kıbrıs Türk halkına hakaret ettiğini; halkı fakirleştiren, işsizleştiren, ülkeyi parça parça Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) patentli Türkiye Cumhuriyeti sermayesine peşkeş çeken ve İrsen Küçük Hükümeti tarafından uygulamaya konan neo-liberal politikaların mimarı olduğunu ifade ederek, Erdoğan’ın bunun için protesto edildiğini kaydetti.

Mehmet Taşker açıklamada, Başbakan İrsen Küçük’ün, polisi, Anayasal hakkını kullanan halkın üzerine saldırmakla, ayrımcılık ve şiddeti onayladığını belirtti.

Taşker, Başbakan Küçük’ün bu kararıyla halkı ikiye bölerek Anayasa’nın çiğnenmesini teşvik ettiğini söyledi.

 

Bu haber toplam 1633 defa okunmuştur