KOP süreci askıya alındı, Burcu rahatsız

KOP süreci askıya alındı, Burcu rahatsız

Lefke Türk Spor Kulübü Basın Sözcüsü, Lefke Türk Spor Kulübü Genel Kurulu’nun 18 Temmuz 2011, Pazartesi günü toplanacak olmasından dolayı rahatsız. Lefke Türk Spor Kulübü Sözcüsü olarak, Genel Kurul’un toplanacak olmasını nasıl değerlendir

A+A-

 

Lefke Türk Spor Kulübü Basın Sözcüsü, Lefke Türk Spor Kulübü Genel Kurulu’nun 18 Temmuz 2011, Pazartesi günü toplanacak olmasından dolayı rahatsız.

Lefke Türk Spor Kulübü Sözcüsü olarak, Genel Kurul’un toplanacak olmasını nasıl değerlendirilmesinin sorulmasın üzerine Barış Burcu, biraz sitemkar, biraz duygusal bir cevap verdi. “Lefke Genel Kurulu, bir önceki toplantısında aldığı kararları teyit edinceye kadar, etik anlayışım gereği ‘Lefke Türk Spor Kulübü Sözcüsü’ sıfatını kullanmak istemiyorum. Çünkü ben bu sıfatı Genel Kurul’da alınan 2 kararın yürütülmesinde kamuoyunu aydınlatma çalışmalarına katkım olabilir diye almıştım. O kararlar Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru ve Kıbrıs Futbol Federasyonu’na (KOP) üyelik koşullarının araştırılması şeklinde idi” dedi.

“Ben hayatta yaptığım her şeyi samimiyetle yaptım” diyen Barış Burcu şöyle devam etti, “Pazartesi toplanacak olan Lefke Türk Spor Kulübü Genel Kurulu aynı samimiyetle yola devam edilecek kararı alacaksa, aynı biçimde mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Bu yeni gelişmeler KOP’tan 2’nci randevu isteme sürecini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine ise, Burcu kesin ve net konuştu. “Bütün çalışmaları tamamladım. Lefke Türk Spor Kulübü’nün KOP’a sorması gereken soruları bir mektup şeklinde yazdım. Fakat bugün gelinen noktada ne KOP’a ne de Lefke Türk Spor Kulübü’ne mektubu fakslamadım. Çünkü samimiyet koşullarını dikkate almak istiyorum.”

Lefke’nin niçin Genel Kurul toplama ihtiyacı hissettiğini sorusunu cevaplarken; Urcan Vangöl Federasyon Kupası final karşılaşmasına kadar geri giden Barış Burcu, “Lefke’nin yüzde yüz hak ettiği bir kupa, 90+4’üncü dakikada entrikalarla elinden alındı ve görülmemiş boyutta cezalar verildi. Bu entrikaları bize yapanlara karşı hak arama karşı hak arama maçına çıktık. Bu maçı da 90+4’e kadar değil 1-0, 3-0 önde götürürken; spor kamuoyu önünde ve vicdanında mahkum olan KTFF ve Başkan Hasan Sertoğlu, bütün tehditlerini yerine getiremeyip, sıkışınca da, istifa etmemek ve rezil olmamak için Kulüpler Birliği’ni aracı koydu. Şahsi Kanaatim odur ki, KTFF Lefke’yi ligden atamaz. Atsa, Lefke’ye hem mahkeme, hem de KOP yolu açıktı. Bunu Hasan Sertoğlu da bilir. 90+4’de çalınan sahte penaltı kararı gibi, kulübümüz bu kez de sahte bir uzlaşma tuzağına düşürülmek istenmektedir” şeklinde konuştu.

“Lefke prestij kaybetti mi?” der demez, “Elbette evet” yanıtını veren Burcu, Lefke’nin mücadelesine binlerce Kıbrıslı Türk’ün destek verdiğini hatta “Bizi de Lefke’ye üye yapın” dediklerini, bu doğrultuda üye yazma kampanyası başlatma yönünde çalışma yaptıklarına işaret etti.

“Bugün insanlar şaşkınlık içerisindedir. ‘Ne oldu, Lefke de mi kıvırdı?’ diye soruyorlar. Hiç kimse Lefke’ye, haklı olduğu bir kavgada, aman dileyen bir zavallı muamelesi yapamaz. Bu yolla, kaybettiği eşeği bulunca sevinen durumuna düşemeyiz.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur