1. HABERLER

  2. SPOR

  3. KKTCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı İspanya’da
KKTCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı İspanya’da

KKTCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı İspanya’da

Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın Avrupa heyecanı başladı

A+A-

Ülkemizi uluslararası alanda temsil eden ve başarılarını denizlerin ötesine taşıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, İspanya’ya gitti.Avrupa Challenge Cup 2013’ye katılacak olan takımımız, İspanya’nın Badajoz kentine ulaştı, bu önemli turnuva için hazırlıklara başladı.
8 takımın yer alacağı Avrupa Challenge Cup 2013’te, maçlar 4’erli takımlar halinde 2 grupta oynanacak.Her grupta ilk 2’ye giren takımlar, finallerde oynamaya hak kazanacak.
Avrupa kupalarına gitmeye hak kazanan İngiltere, İspanya ve İsveç’in takımlarının yanında Türkiye Süper Ligi’nden Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Basketbol Takımı da ‘engelsiz yürekler’in heyecanını Avrupa’ya taşıyacak.

26 Nisan’da heyecan başlıyor
Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa’daki ilk maçlarını 26 Nisan’da oynayacak.26 Nisan’da 2 ayrı maça çıkacak takımımız, 27 Nisan’daki 3’üncü maçının ardından, final yolunu gözleyecek.
Türkiye’yi temsilen bu sene Avrupa kupalarına katılan Galatasaray, Beşiktaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Spor’un yanı sıra Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da bu gururu yaşayarak, ülkemiz adına önemli bir başarıya imza attı.
İspanya’daki mücadelede, Engelliler Spor Federasyonu başkan ve yöneticileri yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkilileri de takımımızı yalnız bırakmadı.

Kamalı: Hedefimiz kupa
Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Orçun Kamalı, güzel bir yolculuğun ardından İspanya’ya vardıklarını belirterek, “Çok iyi bir motivasyonumuz var. Hedefimize doğru ilerliyoruz. İspanya’da başarıyla mücadele edeceğimize inanıyorum. Hedefimiz kupa” diye konuştu.
Engelliler Spor Federasyon Başkanı Ahmet Altıntaş da takıma ve tüm ekibe çok güvendiğini söyleyerek, “Adamıza kupa ile dönmek, milli bir gurur yaşamak istiyoruz” dedi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Barış ise bu önemli başarının, hem inanmanın hem de çok çalışmanın sonucu olduğunu belirterek, “Takımımıza ismimizi verdiğimiz için bir kez daha onur duyduk. Onların başarıları ile gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur