1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Kıbrıslı gençler yine buluşuyor
Kıbrıslı gençler yine buluşuyor

Kıbrıslı gençler yine buluşuyor

Crossroads Gençlik Tiyatro Kampı Limasol’a bağlı Kaminaria köyü Kültür Merkezi’nde, 19 Temmuz, Cuma - 28 Temmuz, Pazar tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular ücretsiz. Politis ve YENİDÜZEN’in iletişim desteği verdiği kamp, ABD Büyükelçiliği ve

A+A-

Bu yıl dördüncüsü düzenenecek Crossroads Gençlik Tiyatro Kampı Limasol’a bağlı Kaminaria köyü Kültür Merkezi’nde, 19 Temmuz, Cuma - 28 Temmuz, Pazar tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kamp 15-18 yaş arası gençler için tasarlandı.

Crossroads IV, Kıbrıs’ta çeşitli etnik kökene sahip gençlerin çok kültürlülüğün farkındalığıyla birlikte yaşamasına vurgu yaparken, tiyatroyu yaratıcı dışavurum ve iletişim mekanizması olarak kullanılıyor.
Katılımcılar kampta eğitmenler tarafından yönetilen günlük süregelen karşılıklı tartışma toplantılarının yanı sıra drama becerisi etkinliklerine ve grup çalışmasını destekleyen atölyelere katılacak. Ayrıca, ziyaretçi sanatçılar ve eğitmenler tarafından yönetilen atölye çalışmalarında çeşitli sanat alanlarını deneyimleyip, tiyatroya özgü icralarına katkıda bulunacaklar ve 16. Uluslararası Eski Yunan Drama Festivali’nden bir tiyatro oyunu izleyip yönetmen ve oyuncularla tanışacaklar. Tiyatro deneyimlerinin yanısıra, katılımcılar doğa yürüyüşlerine katılıp yön bulma becerilerini etkinliklerle geliştirecekler.
Kamp katılımcıların yarattığı tiyatroya ait bir gösterimle son bulacaktır ve gösterim katılımcıların ailelerine ve arkadaşlarına açık olacak.
Crossroads IV, TheatrEtc. Derneği tarafından organize edilmiş olup, ikinci kez bir sivil toplum kuruluşu olan Culture in Action işbirliğiyle yürütülmektedir. Kampa katılım için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.  Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2013.
Daha ayrıntılı bilgi için www.theatretc.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Veya sorularınız için theatroktl.promo@gmail.com adrsine e-posta gönderebilir, +357-99790848 / +90-5428540675 numaralı telefonlara ulaşabilirsiniz.
Ana Sponsor: Amerika Birleşik Devletler Büyükelçiliği
Destekleyenler: Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Kıbrıs Merkezi (Cyprus Centre of International Theatre Institute), Synergiamedia
Medya Sponsorları: POLITIS, Yenidüzen

Bu haber toplam 1297 defa okunmuştur