1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Kıbrıs Havayolları'nın yarısına talibiz"
Kıbrıs Havayollarının yarısına talibiz

"Kıbrıs Havayolları'nın yarısına talibiz"

Denktaş, Güney Kıbrıs’ın içerisine düştüğü ekonomik açmazdan kurtulabilmesinin en önemli ögesinin 50 yıldır sürüncemede kalan Kıbrıs sorununa çözüm bulmak olduğunu belirtti.

A+A-

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Güney Kıbrıs makamlarının yüzde 50 ortaklık kabul etmesi halinde “Kıbrıs Havayolları”nı kurtarmak ve Kıbrıs’ta yaşayan iki halkın ortak malı yapmak için yatırımcı bulmaya hazır olduğunu açıkladı.
Denktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Güney Kıbrıs’ın içerisine düştüğü ekonomik açmazdan kurtulabilmesinin en önemli ögesinin 50 yıldır sürüncemede kalan Kıbrıs sorununa çözüm bulmak olduğunu da belirtti.
Denktaş, bu çerçevede Kıbrıs sorunu ile ilgili yaptıkları basın açıklamalarıyla da paralel olarak “ilişki artırıcı önlemlerin” kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Kıbrıs Havayolları’nın bugün geldiği noktayı ve olası akıbetini Kıbrıs Türk Hava Yollarının akıbetinden farklı görmediklerini belirten Denktaş, “Ancak burada iki halk arasında ilişki artırıcı önlem için bir fırsat da görmekteyiz” dedi. (tak)

Bu haber toplam 1952 defa okunmuştur