1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LARNAKA’DA ‘ORTAK’ KÜLTÜRÜMÜZ
KGP: HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

KGP: HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Yurtdışında öğrenimini sürdüren Kıbrıslı Türk gençlerin oluşturduğu Kıbrıslı Gençlik Platformu'ndan tepki

A+A-

KGP: HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Yurtdışında öğrenimini sürdüren Kıbrıslı Türk gençlerin oluşturduğu Kıbrıslı Gençlik Platformu (KGP),  Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’ye geldiği gün eylemcilere karşı uygulanan muamele ile “demokrasi ve düşünce özgürlüğünün” hiçe sayıldığını savundu.

KGP tarafından yapılan yazılı açıklamada 19 Temmuz’da adaya gelişinde Erdoğan’ı protesto amacıyla Hamitköy çemberinde toplanan protestoculara neden protesto ettiklerini anlatma şansı verilmediği, susturulmaya çalışıldığı ve polis tarafından darp edildiği görüşü ifade edildi.

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’ye yaptığı ziyaretin, özelde Kıbrıslı Türkler, genelde bütün Kıbrıslılar ve Kıbrıs adası için bir dönüm noktası niteliği taşıdığı kaydedilen açıklamada “Demokrasi, düşünce özgürlüğü, değerlerimiz de 19 Temmuz’da yaşanan olaylarla hiçe sayılmıştır...19 Temmuz hepimiz için çok önemli bir tarihin başlangıcıdır. Yaşananlar hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının açık bir göstergesidir” denildi.

Kıbrıs Türkü’nün adada yok sayıldığını düşünen herkese harekete geçme çağrısı yapılan açıklamada, Kıbrıslı Gençlik Platformu’nun mücadeleye her zaman olduğundan daha güçlü devam edeceği ifade edildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1189 defa okunmuştur