1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kesenin ağzını açtı
Kesenin ağzını açtı

Kesenin ağzını açtı

“Türk tarafının bir milyonluk kaynak ayıracağı haberleri alarm durumu yarattı”

A+A-

Başpiskopos, Apostolos Andreas’ın restorasyonu için 2,5 Milyon Euro verebileceğini söyledi

Kıbrıs Rum Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos, Dipkarpaz’da bulunan Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonu için kilisenin 2,5 milyon Euro’luk finansman sağlamaya hazır olduğunu söyledi.
Haberi “Apostolos Andreas’ın Restorasyonu İçin Kilise Finansmanı” başlığıyla yayımlayan Haravgi’ye göre Hrisostomos, UNDP’nin manastırın restorasyonu için uluslararası ihaleye çıkmaya hazırlandığını dile getirdi.
KKTC tarafından çıkarıldığı iddia edilen engellerin aşılıp aşılmadığı sorusunu yanıtlarken, çalışmanın BM aracılığıyla yapılacağını ve UNDP’nin restorasyon planlarını benimsediğini söyleyen Hrisostomos, “kimsenin planlardan uzaklaşamayacağı gibi Manastır’ın restorasyonuyla ilgili süreçten kaçamayacağını” ekledi.
Fileleftheros ise haberinde, Başpiskopos Hrisostomos’u Manastır’ın restorasyonu için 2,5 milyon Euro vereceğini açıklamaya iten sebeplerden birinin, Türk tarafının bu amaçla 1 milyon Euro vermeye hazır olduğuna dair haberler olduğunu yazdı. Bu konudaki haberlerin “alarm” durumu yarattığını kaydeden gazete, böylesi bir gelişmenin Kilise ile Rum kesimini zor durumda bırakacağı yorumunda bulundu. TAK

Bu haber toplam 1509 defa okunmuştur