Kendi kendilerini yalanlıyorlar

'Kendi kendilerini yalanlıyorlar'

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Güneş Gazetesi’nin haberine tepki göstererek, “UBP hükümeti, yarattığı kaos ortamına karşı oluşan kitlesel tepkileri görmezden gelerek, umutsuzca ve CTP-BG’ye saldırarak, gündem değiştirme çabasına g

A+A-

Güneş Gazetesi’nin “CTP yalanları” manşetine CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu  tepki gösterdi

 

 

“Kendi kendilerini yalanlıyorlar”

 

 

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Güneş Gazetesi’nin haberine tepki göstererek, “UBP hükümeti, yarattığı kaos ortamına karşı oluşan kitlesel tepkileri görmezden gelerek, umutsuzca ve CTP-BG’ye saldırarak, gündem değiştirme çabasına girmiştir” dedi.

Geçtiğimiz gün YENiDÜZEN’in “‘Kara’ bitti sıra ‘Deniz’de… Deniz de parsellendi” başlığıyla yer alan haberin üzerine UBP’nin yayın organı Güneş Gazetesi’nin “CTP yalanları” başlığı altında manşetten verdiği habere cevap veren Yorgancıoğlu, konunun çarpıtıldığını söyledi.

Yorgancıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“YENiDÜZEN söz konusu haberinde 1994 yılında bir işadamına “iskele inşa etmek” amacıyla verilen iznin 16 Şubat 2011 tarihli bakanlar Kurulu kararı ile “iskele ve yüzme havuzu inşa etmek” suretiyle değiştirildiğini, duyurmuş ve yayınladığı haritayla da havuzun denizin doldurulmasıyla oluşturulacağını belirtmişti.

Güneş gazetesinde manşetten “CTP yalanları” başlığıyla verilen haberde ise konu tamamen çarpıtılıp havuz yüzme havuzuna yönelik değişiklik gözlerden kaçırılmaya çalışılırken “iznin “CTP’nin hükümette olduğu 1994 yılında bakanlar kurulu kararıyla verildiği” mazeretinin arkasına saklanılmaya çalışılmıştır.

Oysa 16 Şubat 2011 tarih ve K-269-2011 sayılı Bakanlar Kurulu kararında 1994’te verilen iznin “iskele inşa etmek amacıyla” olduğu ve 1994 tarihli karardaki bu ibarenin “iskele ve yüzme havuzu inşa etmek amacıyla” şeklinde değiştirildiği açıkça ifade edilmektedir.

CTP-BG’ye saldırarak gündem değiştirmek uğruna gerçekleri çarpıtan UBP ve yayın organının bu yanıltıcı yayınının yine UBP tarafından alınan Bakanlar Kurulu kararı ile yalanlanıyor olması ise siyasetin seviyesinin iktidar partisi tarafından ne kadar düşürüldüğünü gösteren ibret verici bir örnektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1031 defa okunmuştur