1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kasayı açmaya çalıştılar!
Kasayı açmaya çalıştılar!

Kasayı açmaya çalıştılar!

Sosyal Sigortalar Dairesi binasına merdiven boşluğunda bulunan pencerenin korkuluklarını eğerek giren kimliği meçhul kişi veya kişiler tahsilat bölümündeki içerisinde 1942 TL nakit para bulunan kasayı açmaya çalıştılar.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Mağusa Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ve Çalışma Dairesi’nde soygun girişiminde bulunuldu.

Gamze BAYKUR


Mağusa’da özellikle son 2 ayda büyük artış gösteren hırsızlık olaylarına dün bir yenisi daha eklendi. Önceki akşam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Mağusa Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ve Çalışma Dairesi’nde soygun girişiminde bulunuldu. Sosyal Sigortalar Dairesi binasına merdiven boşluğunda bulunan pencerenin korkuluklarını eğerek giren kimliği meçhul kişi veya kişiler tahsilat bölümündeki içerisinde 1942 TL nakit para bulunan kasayı açmaya çalıştılar. Kasayı açmayı başaramayan hırsız veya hırsızlar daireye girdikleri yerden kaçarak kayıplara karıştı.

Güvenlik kamerası yok…
Soygun girişimi dün sabah Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ve Çalışma Dairesi personeli tarafından fark edilerek polise haber verildi. Daha öncede konu daireye hırsız girilmesine rağmen Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ve Çalışma Dairesi’ne güvenlik kamerası takılmadı.

Son 2 ayda yaklaşık 12 bina açıldı…
Öte yandan Mağusa’da son iki ayda yaklaşık olarak 12 değişik market ve bina kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından açıldı. Açılan market veya binalardan ise genellikle para sirkat edildi. Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri ise faili meçhul hırsızlık olaylarını aydınlatmak için soruşturmalarına devam ediyor.

Bu haber toplam 2237 defa okunmuştur