1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kargo paketinden insan parçaları çıktı!
Kargo paketinden insan parçaları çıktı!

Kargo paketinden insan parçaları çıktı!

Tayland'dan ABD'ye gönderilen üç paketin içinden çıkan insan parçaları, görenlerin şok geçirmesine neden oldu.

A+A-

Tayland'dan ABD'ye gönderilen üç paketin içinden çıkan insan parçaları, görenlerin şok geçirmesine neden oldu.

Başkent Bangkok'taki postane çalışanları, X-ray cihazından geçirdikleri ve şüpheli gördükleri için açtıkları üç paketin içinde formaldehit dolu, akrilik kutulara konulmuş bir bebek kafası, bir bebek ayağı, bir bebeğe ait olduğu sanılan kalp ve üzerinde dövme olan iki insan derisi parçası buldu.

Postane çalışanlarının polise haber vermesi üzerine paketleri gönderen iki Amerikalı turist, gözaltına alındı. Söz konusu vücut parçalarını Bangkok'ta bir dükkanda bulduklarını, şaka yapmak için LasVegas'taki arkadaşlarına postaladıklarını söyleyen turistler, sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

Parçaların adli tıp uzmanları tarafından incelendiği belirtildi.

Tayland'da bazı gruplar, fetüslere ya da bebeklere ait parçalar ve dövmelerin insanları kötü güçlerden koruduğuna ve şans getirdiğine inanıyor. Vücut parçaları, bazı gruplar tarafından da kara büyü için kullanılıyor. 2012'de bir İngiliz vatandaşının valizinde kızartılmış ve altın yapraklarla kaplanmış altı fetüs bulunmuştu. Fetüsleri kendisine şans getirsin diye satın aldığını ileri süren turist, bir süre gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılmıştı.

(AA)

Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur