1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kaptan 5 gün daha tutuklu kalacak
Kaptan 5 gün daha tutuklu kalacak

Kaptan 5 gün daha tutuklu kalacak

‘Kaptan Köşkü Operasyonu’ kapsamında tutuklanan zanlı M.A.’nın evinde yapılan aramada, iki adet 9 milimetre çapında tabanca ve şarjörleri, 9 milimetre çapında mermi ve 85 adet kurusıkı tabanca mermisi ve tabanca kılıfının bulunarak emare alındı.

A+A-

Polis Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin geçtiğimiz hafta Girne Turizm Limanı’nda Taşucu-Girne seferini yapan gemide düzenlediği 'Kaptan köşkü' operasyonu ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M. A.  bir kez daha mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı M.A’nın 1 Aralık’ta Narkotik ekibi tarafından evinde yapılan aramada yatak odasında iki adet 9 milimetre çapında tabanca ve şarjörleri, 9 milimetre çapında mermi ve 85 adet kurusıkı tabanca mermisi ve tabanca kılıfının bulunarak emare alındığını belirtti. Polis, zanlının tasarrufunda iki adet daha tabanca ve mermi olduğunun öğrenildiğini ve bu yönde bir tahkikat yürütüldüğünü söyledi. Polis, tabancaların balistik incelemeye gönderildiğini ve herhangi bir olayda kullanılmadıklarının tespit edildiğini ifade etti.

Polis: “3 milyon TL değerinde uyuşturucu aldığını itiraf etti”

Polis,  alınan bilgide Türkiye’den Kıbrıs’ın kuzeyine ithal edilen ve ‘Kaptan Köşkü Operasyonu’nda’ Akgünler yük gemisiyle yakalanan 3 milyon TL değerinde 2 kilo metamfetamine türü uyuşturucu maddeyi ithal eden A.B.’den Ekim 2021 tarihinde aldığını itiraf ettiğini belirtti. Polis, aranan 2 tabanca olduğunu söyleyerek, zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (Evrim Kamalı)

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Etiketler : ,