1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'KAPALI OTEL SAYISI ARTTI'
KAPALI OTEL SAYISI ARTTI

'KAPALI OTEL SAYISI ARTTI'

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği 37 otelin faaliyet dışı olduğuna dikkat çekilerek, turizmi 12 aya yaymak ve kapalı otelleri turizm pastasından pay alır konuma getirerek doluluk oranlarını artırmak için profesyonel tanıtımlarla birlikte istikrarlı politikala

A+A-

 

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği 37 otelin faaliyet dışı olduğuna dikkat çekilerek, turizmi 12 aya yaymak ve kapalı otelleri turizm pastasından pay alır konuma getirerek doluluk oranlarını artırmak için profesyonel tanıtımlarla birlikte istikrarlı politikalara ihtiyaç duyulduğu kaydedildi.
Ülkedeki çevre kirliliğinin ciddi boyuta ulaştığı ve önemli turizm değerlerinin her geçen gün yitirildiği savunulan açıklamada buna karşın halen önemli düzeyde doğal, tarihi ve kültürel değerler bulunduğu belirtildi.
Açıklamada turizmin doğru politikalarla desteklenmediği iddia edilerek, bu nedenle turizmin 12 aya yayılması yönünde başarı sağlanamadığı; istikrarlı turizm politikalarının benimsenmesi ve ülke imajımızın düzeltilmesi yönünde çalışmaların yapılması gerektiği kaydedildi.

DOLULUK ORANLARI…
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), 5 yıldızlı otellerdeki doluluk oranının Şubat ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,6 oranında artışla yüzde 47’ye yükseldiğini açıkladı.
Birlikten yapılan yazılı açıklamada, 5 yıldızlı oteller dışında kalan küçük otellerin doluluk oranının da yine yüzde 23,6 oranında artarak yüzde 31 olarak gerçekleştiği ifade edildi.
Otel sınıfına giren ve 1'den 5'e kadar yıldız taşıyan oteller ile turistik bungalovlar, tatil köyleri, butik otellerden oluşan KITOB üyelerine ilişkin araştırmaya göre, Şubat ayında ‘Ortalama Üye Otel Doluluğu’ geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39 oranında arttı.
Açıklamada “Yürüyüş dâhil özel ilgi turları gibi aktivitelerin etkisi ile geçen yılın aynı ayına göre artış yaşanması” umut verici bir gelişme olarak nitelendirildi.

 

Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur