1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kamuda fazla mesai ödenmiyor!
Kamuda fazla mesai ödenmiyor!

Kamuda fazla mesai ödenmiyor!

Bengihan, ek çalışma ödeneklerinin gecikmeli olarak ödenmekte olduğunu belirterek, Hükümeti hükümet etmenin gereklerini yerine getirmeye veya istifa etmeye çağırdı.

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, ek çalışma ödeneklerinin gecikmeli olarak ödenmekte olduğunu belirterek, Hükümeti hükümet etmenin gereklerini yerine getirmeye veya istifa etmeye çağırdı.

Bengihan yaptığı yazılı açıklamada, Kamu Görevlileri Yasasının  ek çalışma ödeneği hakkını düzenleyen  27. maddesinin 4. fıkrası  “Ek çalışma, ücret dışında herhangi bir yolla karşılanamaz ve  en geç bir ay içinde ödenir” demesine rağmen Maliye Bakanlığı’nın çeşitli dairelerde görev yapan kamu personelinin ek mesai ödemelerini üç-dört ay gecikmeli olarak ödemekte olduğunu kaydetti.

Sağlık kurumlarında çalışan memur ve teknisyenlerin ek mesai ödeneklerinin ise dört ay geçmesine rağmen hala ödenmediğine işaret eden Bengihan, “Ailesinden ve sosyal yaşantısından büyük fedakarlıklar göstererek kamusal hizmet veren çalışanların emeğinin karşılığını dahi ödemeyen UBP Hükümetini,  hükümet etmenin gereklerini yerine getirmeye, aksi halde istifaya davet ederiz” dedi. (tak)

Bu haber toplam 1539 defa okunmuştur