1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kamu kurumunda ‘cinsel içerikli video’ soruşturması
Kamu kurumunda ‘cinsel içerikli video’ soruşturması

Kamu kurumunda ‘cinsel içerikli video’ soruşturması

İhtiyat Sandığı Dairesi’nde mesai saatleri içerisinde cinsel içerikli video izlediği tespit edilen görevli bir memur hakkında soruşturma başlatıldı.

A+A-

İhtiyat Sandığı Dairesi’nde mesai saatleri içerisinde cinsel içerikli video izlediği tespit edilen görevli bir memur hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakanlık, Lefkoşa Şubesi’nde görevli bir memurun bugün mesai saatleri içerisinde cinsel içerikli video izlediği görüntülerinin sosyal medyada yayılması üzerine, Daire çalışanlarının zan altında kalmaması amacıyla, konuyla ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu.

Açıklamada, söz konusu kamu görevlisinin mesai saatleri içerisinde yaptığı davranışın; Kamu Görevlileri Yasası ve ahlak kurallarına aykırı olup, İhtiyat Sandığı Dairesi çalışanlarının itibarına zarar verdiği belirtilerek, konu memurun görevine son verilmesi için gerekli sürecin başlatıldığı belirtildi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Bakanlığımıza bağlı İhtiyat Sandığı Dairesi Lefkoşa Şubesi’nde görevli bir memurun bugün mesai saatleri içerisinde cinsel içerikli video izlediği görüntülerinin sosyal medyada yayılması üzerine, İhtiyat Sandığı Dairesi çalışanlarının zan altında kalmaması amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı , konuyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapma gereği duymuştur.

Söz konusu kamu görevlisinin mesai saatleri içerisinde yaptığı davranış; Kamu Görevlileri Yasası ve ahlak kurallarına aykırı olup, İhtiyat Sandığı Dairesi çalışanlarının itibarına zarar vermiştir.

İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu ile Bakanlığımız , ilgili kamu görevlisi hakkında disiplin soruşturması başlatarak ; görevine son verilmesi hususunda gerekli girişimi başlatmıştır.

Mesai saatleri içerisinde, görevini kötüye kullanarak ahlak ilkeleri ile bağdaşmayan davranışlarda bulunan söz konusu görevli için , Bakanlığımız tarafından gerekli yaptırımın ivedilikle uygulanacağı kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur”

 

Bu haber toplam 4488 defa okunmuştur